Żabka kupuje kolejne elektryczne samochody

06 mar 2020
źródło: materiały prasowe

Żabka zakupiła dwa, w pełni elektryczne samochody dostawcze Volkswagen e-Crafter, które będą testowane w Warszawie i Poznaniu, w ramach codziennych dostaw.

Auta wykorzystywane będą  w centrach miast i w lokalizacjach o najwyższym ruchu pieszych. Sieć realizuje dostawy 6 dni w tygodniu, ponieważ sklepy maja często małą powierzchnie sprzedaży i zapleczy. Dlatego wprowadzenie elektrycznych aut ma te dostawy ułatwić.

Zapewnienie odpowiedniego łańcucha dostaw takiej sieci jak nasza, z ponad 6000 punktami sprzedaży, to ogromne wyzwanie, wymagające właściwego podejścia do planowania i obsługi konkretnej placówki, jak i stosowania jak najbardziej efektywnych rozwiązań, także w logistyce transportu podkreśla Adam Manikowski wiceprezes firmy Żabka Polska. 

Samochód dostawczy jest wyposażony w zabudowę izotermiczną. Posiada też agregat, który zapewnia schłodzenie jego przestrzeni ładunkowej. Agregat chłodniczy jest niezależny od baterii samochodu.

Specjalnie dla potrzeb zamawiającego – sieci sklepów spożywczych Żabka - odpowiednio zmodyfikowaliśmy e-Craftera, tak by przystosować go do bezemisyjnego, neutralnego dla środowiska przewozu świeżych produktów spożywczych z magazynów wprost do sklepów w centrach miast. Taki rodzaj transportu znacząco poprawia komfort mieszkańców – nie emituje spalin, jest cichy i przyjazny środowisku – tłumaczy Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

 

***

Polecamy także:

Żabka wprowadza usługi wpłatomatu

Żabka wprowadza usługi wpłatomatu

 

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook