Żabka przekazuje 4,5 mln zł Ministerstwu Zdrowia

17 mar 2020
źródło: materiały prasowe

Żabka dołącza do firm, które zadeklarowały się przekazać pieniądze na walkę z koronawirusem w Polsce. Sieć oddaje do dyspozycji Ministerstwu Zdrowia 4,5 mln zł.

Dziękujemy naszym franczyzobiorcom, pracownikom sklepów i centrów logistycznych za ich pracę w obecnych, pełnych wyzwań warunkach. Niezależnie od zmian, które wdrażamy dla zapewnienia bezpieczeństwa klientów i pracowników to dzięki Waszemu zaangażowaniu Polacy mają niezakłóconą możliwość dokonywania codziennych zakupów. Cieszymy się, że cała branża handlowa tak solidarnie i odpowiedzialnie podeszła do sytuacji i dba o bezpieczeństwo osób pracujących w sklepach oraz klientów. Sieci handlowe, na co dzień konkurujące ze sobą, stanęły wspólnie wobec zagrożenia spowodowanego koronawirusem. Jesteśmy wdzięczni wszystkim Koleżankom i Kolegom z innych firm za działania w duchu wzajemnego wspierania się -  czytamy w wystosowanym komunikacie prasowym.

Żabka w komunikacie dziękuje również  wszystkim służbom medycznym i osobom zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Sieć przypomina również, aby troszczyć się o siebie nawzajem i przestrzegać zasad higieny. Zachęca również do częstej dezynfekcji rąk, zachowywaniu dystansu od innych i korzystania z płatności bezgotówkowych.

Zaproponujmy starszym sąsiadom, że wybierzemy się za nich do sklepu, a jeśli sami czujemy się źle, zostańmy w domu. Dbajmy także o zdrowie tych, dzięki którym nadal możemy swobodnie robić zakupy. Pozostańmy solidarni w tym trudnym czasie - apeluje Żabka Polska.

Walkę z koronawirusem wspierają również m.in: Agata Meble, PKN Orlen, Grupa Lotos, Enea, 4F, Grupa Azoty Puławy.

***

Polecamy także:

Sieć Żabka powołała zespół koordynacyjny w sprawie COVID-19

Sieć Żabka powołała zespół koordynacyjny w sprawie COVID-19

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook