Żabka wspólnie ze swoimi franczyzobiorcami wprowadza EKO pilotaż!

20 paź 2020
źródło: materiały prasowe

Żabka jako pierwsza w Polsce z firm, wprowadza pilotaż ekologicznej akcji, w której zachęca do zbiórki plastikowych butelek i darowania im drugiego życia. Test prowadzony jest w 23 warszawskich sklepach. W placówkach staną specjalne kosze, do których warszawiacy, przy okazji zakupów, mogą wrzucić przyniesione opakowania po napojach.

- Ekologia to temat, który interesuje coraz szerszą grupę klientów. Coraz częściej pytają oni o ekologiczne produkty; cieszą się, że w naszym sklepie nie ma plastikowych toreb na zakupy, tylko papierowe; doceniają oznaczenia na opakowaniach produktów marek własnych, ułatwiające segregację odpadów. Pomysł na wspólne zbieranie opakowań i dawanie im drugiego życia uważam za świetny. W akcję chętnie zaangażowali się nie tylko nasi klienci. Do pojemnika, który stoi w moim sklepie, puste plastikowe butelki wrzucam również ja i moi pracownicy. Praca dla sieci, dla której liczy się nie tylko zysk, ale także nasze zdrowie czy otaczające nas środowisko napawa mnie dumą i daje mnóstwo satysfakcjimówi Adrian Olszak, franczyzobiorca sklepu przy ul. Markowskiej w Warszawie.

Celem pilotażu jest nauka klientów, aby wyrobili w sobie nawyk oddawania do sklepów plastikowych opakowań po napojach. Tak jak to się praktykuje z butelkami szklanymi.  Z zebranych opakowań sieć chce wyprodukować kolejne butelki. Klienci, którzy wezmą udział w projekcie, zostaną nagrodzeni dodatkowymi punktami lojalnościowymi, czyli tzw. żappsami. Zebrany w sklepach Żabka surowiec zostanie przekazany sortowni Lekaro. Następnie trafi do zakładu PET Recycling Team - tam zostanie przetworzony na granulat, z którego zostanie wytworzona nowa butelka. W butelce z takiego recyklingu pojawią się wody marki własnej Żabka, o nazwie "OD NOWA".

- Wpływ plastiku na stan środowiska to aktualnie jeden z najważniejszych tematów społecznych. Tymczasem każdy z nas, robiąc nawet małą rzecz, może przyczynić się do poprawy stanu naszej planety. Dlatego jako pierwsza firma w Polsce, wspólnie z naszymi klientami i franczyzobiorcami, zamierzamy przetestować działanie gospodarki o obiegu zamkniętym. Gorąco więc zachęcamy mieszkańców dwóch dzielnic Warszawy – Pragi Północ i Południe – by przy okazji zakupów w Żabce, przynosili do sklepu puste opakowania po napojach. Wspólnie pokażemy, że małe, proste działania składają się na duży, namacalny efekt. Plastik ten trafi bowiem ponownie na rynek w postaci butelki wody mineralnej OD NOWA.Mamy również nadzieję, że dzięki naszej akcji klienci wyrobią w sobie nawyk oddawania do sklepu pustych plastikowych butelek, tak jak robią to już ze zwrotnymi butelkami szklanymi– mówi Anna Gorączka Green officerw firmie Żabka Polska.

"OD NOWA"  to naturalna woda mineralna, pochodząca ze źródła „Anna” w uzdrowisku Muszyna w woj. małopolskim. To już kolejny produkt marek własnych w ofercie Żabki. Zarówno butelka jak i etykieta są wykonane z materiału pochodzącego w 100% z recyklingu. Żabka wspólnie z franczyzobiorcami zbiera także surowce wtórne. Udział w programie „Naturalnie razem” jest dobrowolny, do projektu dołączyło już 4 tys. sklepów. W jego ramach Żabka odbiera od franczyzobiorców folię i makulaturę. Dzięki akcji w 2019 r. do odzysku przekazanych zostało 900 ton folii i 7 tys. ton kartonu i papieru.

***

Polecamy także:

4FCAFÉ w 2021 ruszy z franczyzą!

Wyrok dla franczyzobiorcy Subway'a

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook