"Żabkoule" na dachu! Fit Cake wykonał roczny plan w 9 miesięcy! - flesz tygodnia

15 paź 2021
źródło: materiały prasowe

Żabka stawia na miejskie pasieki! Fit Cake wykonał roczny plan w 9 miesięcy! Biedronka rozpoczyna realizację ekspresowych zakupów BIEK. Koku Sushi utrzymuje się na pozycji największej sieci sushi barów! A Grupa Muszkieterów notuje dobre wyniki. To jest najnowszy flesz tygodnia!

1. Żabka stawia na miejskie pasieki

Miejska pasieka stanęła na dachu biurowca przy ul. Stanisława Matyi 8 w Poznaniu, będącego siedzibą Żabki. "Żabkowa" pasieka liczy 12 uli.

W „żabkoulach" zamieszkuje 12 pszczelich rodzin, liczących w sumie około 600 tys. pszczół. Są to pszczoły miodne, nieagresywne. Opiekuje się nimi firma Pszczelarium od lat z zamiłowaniem prowadząca wiele podobnych pasiek miejskich.

W Poznaniu pojawiły się "Żabkoule"! Fit Cake wykonuje roczny plan przed czasem! - flesz tygodnia

2. Biedronka rusza z ekspresowymi zakupami!

Od  dzisiaj, tj. 15 października Biedronka i Glovo, będą realizować usługę ekspresowej dostawy (BIEK), która będzie dostępna w sześciu największych miastach Polski, tj. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Klienci Biedronki, którzy znajdą się w promieniu działania BIEK, będą mogli zrobić ekspresowe zakupy, za pośrednictwem aplikacji Glovo. Sieć podaje, że dostarczenie zamówienia będzie trwać 15 minut (czas liczony od złożenia zamówienia). Usługa będzie działać w formacie dark store, siedem dni w tygodniu.

3. Grupa Muszkieterów notuje ponad 6,5 miliardów złotych obrotów, po trzech kwartałach 2021!

- Przez pierwsze 9 miesięcy br. Grupa Muszkieterów wypracowała obroty na poziomie ponad 6,5 miliarda złotych. Oznacza to wzrost o prawie 739 milionów złotych (12,8 proc.) w stosunku do tego samego okresu w 2020 roku - czytamy w komunikacie prasowym sieci. Co oznacza, że obroty Intermarché wraz ze stacjami paliw wzrosły o 10,6 proc. Z kolei obroty Bricomarché wzrosły o 13 proc.

Po trudnym dla wszystkich 2020 roku widzimy mocną dynamikę wzrostu, zwłaszcza sieci Intermarché. Grupa Muszkieterów odnotowuje dobre wyniki, a nasz obrót kwartalny po pierwszych 9 miesiącach br. wyniósł rekordowe 6,5 miliarda złotych, będąc jednocześnie najlepszym wynikiem w historii Grupy w Polsce. To dla nas potwierdzenie, że obraliśmy dobry kierunek zmian, a przeprowadzane działania, w tym rozwój nowych konceptów, są efektywne i generują oczekiwane zyski – mówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce. 

4. Fiit Cake wykonał roczny plan w 9 miesięcy!

Sieć Fit Cake zrealizowała swój roczny plan w zaledwie dziewięć miesięcy. W miniony weekend odbyło się oficjalne otwarcie pięćdziesiątego lokalu sieci. Znajduje się on w Rypinie. W trakcie oficjalnego uruchomienia kolejnej "nie cukierni", Fit Cake świętował także swoje 5-lecie na rynku.

Firma poinformowała także, że stawia sobie kolejną poprzeczkę i zapowiedziała, że do końca roku uruchomi co najmniej 10 kolejnych lokali.

Codziennie odbieram telefony i maile z bardzo konkretnymi propozycjami. Kontakt z co drugim potencjalnym franczyzobiorcą kończy się podpisaniem umowy - mówi Rafał Kościuk, właściciel sieci franczyzowej Fit Cake. 
W Poznaniu pojawiły się "Żabkoule"! Fit Cake wykonuje roczny plan w 9 miesięcy! - flesz tygodnia

5. KOKU Sushi nadal największą siecią sushi barów w Polsce!

Ta sieć sushi barów zamyka trzeci kwartał 2021 z liczbą 13 nowych restauracji i szacuje, że do końca roku powiększy się o kolejne punkty. Obecnie KOKU Sushi liczy 43 punkty w całej Polsce - co czyni tę franczyzową markę, największą siecią sushi barów w naszym kraju.

 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook