Zadowolenie franczyzobiorców Żabki wzrosło

19 maj 2020
źródło: informacje prasowe

Żabka była jednym z uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego (ECC), który w tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa odbył się w formie Online. Kongres potrwa do 20 maja br.

- Od pierwszego dnia pandemii, zabezpieczając franczyzobiorców nie tylko z maseczki czy płyny dezynfekujące ale też w pomoc prawną czy finansową, znacząco poprawiliśmy swoje relacje z franczyzobiorcami. Ostatnio robiliśmy badanie satysfakcji i okazuje się, że ich zadowolenie ze współpracy z siecią Żabka wzrosło. To nas cieszy. Znacząco poprawiliśmy też komunikację z radą franczyzobiorców. Widać, że trudne sytuacje, przez które przechodzimy powodują, ze biznesy stają się mocniejsze - powiedział Tomasz Suchański, Prezes Żabka Polska.

Prezes Żabki był uczestnikiem jednej z debat "Nowa gospodarka, nowy świat", która odbyła się 18 maja w ramach ECC Online.

 Mamy już 65. dzień epidemii koronawirusa w Polsce. Mówi się, że pandemia wpłynie in minus na światową gospodarkę na około 10-15 proc. To więcej niż w czasach wielkiego kryzysu w latach 20. XX wieku. To oznacza, że kryzys ma ogromny wpływ na nas wszystkich, dotyka wszystkie kraje i każdą branżę, wszystkich ludzi. Musimy się przygotować także na to, że będą zachodzić znaczące zmiany w zachowaniach klientów (...) Dla branży handlowej już sam brak wzrostu jest problemem, a co dopiero spadek. To wymaga od nas dużej zmiany formuły, w której funkcjonujemy i wiąże się np. ze zmianą asortymentu-mówił Tomasz Suchański (...) – tłumaczył Tomasz Suchański podczas ECC.

Jego zdaniem, największe problemy będą miały wszystkie firmy, gdzie są duże skupiska ludzi, ponieważ wpłynie to na ograniczenia w przestrzeni, w której mieliby przebywać. Suchański podaje jako przykład kina, turystykę, przeloty samolotem. Prezes podkreślił, że koronawirus zmieni funkcjonowanie firm i będą one musiały zupełnie inaczej spojrzeć na biznes. Drugą sprawę jaką poruszył to przyśpieszona cyfryzacja, którą wywołał koronawirus: home office, home delivery, e-commerce. Dodał również, że w biznesie jest bardzo ważna elastyczność.

zapis online z tej debaty można obejrzeć na: https://www.eecpoland.eu/pl/

***

Polecamy także:

Żabka nawiązuje współpracę z 4F

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook