Sklepy w formule Żappka Store dostępne w czterech lokalizacjach!

06 paź 2021
źródło: materiał prasowy

Żappka Store, czyli koncept sklepów Żabka bez kasjera, jest już dostępny w czterech lokalizacjach: w Poznaniu (dwa punkty), Krakowie i Warszawie. 

Żappka Store wykorzystuje innowacyjną technologię opartą o AI, która powstała dzięki współpracy Żabki Future z amerykańską firmą technologiczną AiFi. W bezobsługowych Żappkach w Warszawie oraz w Krakowie poszerzono asortyment – w każdej placówce znaleźć można w sumie około 500 różnych produktów, wśród nich słodycze, dania gotowe, przekąski słone i słodkie oraz napoje, a także kawę z ekspresu.

Jak wyglądają zakupy w sklepie bez kasjera?

Zakupy w autonomicznym sklepie, dokonywane są przez samego klienta a do ich opłacenia jest potrzebny smartfon z zainstalowaną aplikacją żappka oraz aktywacja usługi Żappka Pay. Przed wejściem do Żappka Store aplikacja wygeneruje jednorazowy, przypisany do punktu kod QR, który należy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Po zeskanowaniu kodu, drzwi otworzą się automatycznie. Gdy będziemy już w środku, zakupy zajmą tylko chwilę – wystarczy wziąć z półki wybrane produkty i… wyjść - informuje Żabka. 

Zamontowany w Żappka Store system kamer, wykorzystuje specjalne algorytmy, które rozpoznają zdjęte z półek produkty. Dzięki temu, jest w stanie naliczyć odpowiednią kwotę bez potrzeby umieszczania produktu przy kasie, czy innym miejscu. System finalizuje płatność za pomocą podpiętej do Żappka Pay karty płatniczej.

System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo - informuje firma. 

Żappka Store został stworzony w ramach Inkubatora Biznesu Żabka Future, Pierwsza placówka tego typu ruszyła w czerwcu br. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook