Zbigniew Ziobro powołał w ministerstwie specjalny zespół ds. franczyzy

26 kw. 2022

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podpisał w ostatnich dniach zarządzenie, mające na celu powołanie specjalnego zespołu ds. franczyzy. Gremium będzie zajmowało się dokonywaniem analizy zagadnień związanych z franczyzą oraz wypracowywaniem propozycji legislacyjnych w wyżej wspomnianym zakresie. Do zespołu należeć będą tylko i wyłącznie pracownicy resortu.

Zbigniew Ziobro powołał specjalny zespół ds. franczyzy

Zbigniew Ziobro w skład "swojego" zespołu ds. franczyzy powołał Marcina Sławeckiego, Mateusza Magdę, Katarzynę Kąpińską oraz Piotra Perczyńskiego.

Na mocy ostatniego rozporządzenia nowy zespół będzie zajmował się wypracowaniem propozycji regulacji prawnych, które obejmą systemy franczyzowe. Na mocy zarządzenia Zbigniew Ziobro w przyszłości "może zapraszać do udziału w pracach zespołu inne osoby, niebędące jego członkami, których wiedza będzie przydatna do realizacji zadań zespołu".

Warto również odnotować, że wszelkie propozycje zmian legislacyjnych, regulujących dużą część polskiego handlu, może w myśl rozporządzenia powstawać bez żadnej konsultacji ze środowiskami biznesowymi. Póki co resort nie zdecydował się zdradzić informacji publicznej kierunku wprowadzanych regulacji.

Wiele wskazuje jednak na to, że nastąpi zmiana przepisów, na mocy której ajenci nie będą traktowani jako przedsiębiorcy, a zaczną być "zwykłymi pracownikami". Póki co nie dostaliśmy jednak jeszcze żadnych oficjalnych potwierdzeń w tej sprawie.

Czytaj także: W salonikach Kolporter przekażesz datek na rzecz Ukrainy

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook