Zdrowa Krowa otwiera restauracje; Franczyzobiorcy Millenium zastraszani?- flesz tygodnia

05 lut 2021
źródło: materiały prasowe; dh.pl

Nie masz czasu na czytanie i szukanie wiadomości po całym Internecie? Robimy to za Ciebie! Oprócz standardowych codziennych treści, proponujemy flesz tygodnia. Z najnowszego flesza dowiesz się m.in. dlaczego franczyzobiorcy Millenium Bank czują się zastraszani oraz jakie branże mogą zostać otwarte, zgodnie z nowym poluzowaniem obostrzeń. Millenium

UWAGA! Poniższe treści nie powielają się z opublikowanymi artykułami w tym tygodniu - to całkowicie dodatkowa garść informacji.

1. Zdrowa Krowa otwiera swoje restauracje!

Robert Kuc - właściciel sieci Zdrowa Krowa, wczoraj (4 lutego 2021) poinformował na swoim linkedinie, że część restauracji należących do jego sieci została otwarta. Kuc wydał w tej sprawie oświadczenie.

2. Franczyzobiorcy niezadowoleni ze współpracy z Millenium!

Jak podaje wprost.pl, w ostatnim czasie Bank Millennium miał przedstawić partnerom prowadzącym jego oddziały w całej Polsce nowy załącznik prowizyjny. Tajemniczy dokument informował o tym, że dochody franczyzobiorców mogą spaść nawet o 70 procent. W załączniku są opisane nowe systemy wynagradzania oraz informacja, że sieć chce obciąć prowizje za kredyty udzielane w partnerskich placówkach. W rezultacie, z tym problemem do redakcji "Wprost" zgłosili się sami poszkodowani franczyzobiorcy. Przedsiębiorcy nie chcą podawać swoich nazwisk z obawy o możliwość pociągnięcia ich do odpowiedzialności. Sprawę opisał również prnews.pl i opublikował oświadczenie sieci, gdzie czytamy:

- Renegocjowanie warunków jest normalną rzeczą w relacjach biznesowych między partnerami. Nowe warunki rozliczeń z franczyzobiorcami, zaproponowane przez Bank Millennium, uwzględniają nową rzeczywistość biznesową i zostały poprzedzone miesiącami konsultacji, telekonferencji i wymiany korespondencji. W ostatnich miesiącach nastąpiły istotne zmiany w uwarunkowaniach makroekonomicznych i regulacyjnych sektora bankowego, w szczególności obniżenie przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych do historycznie najniższego poziomu, konsekwencje wyroku TSUE w sprawie zwrotu prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumpcyjnego (tzw. małe TSUE), wprowadzenie ustawowych i pozaustawowych wakacji kredytowych oraz innych narzędzi pomocy w związku z epidemią koronawirusa. Z powodu pandemii oczekiwania i zachowania naszych klientów zmieniły się w istotny sposób. Mamy świadomość, że nowe warunki mogą nie być satysfakcjonujące dla wszystkich Partnerów franczyzowych, ale jesteśmy przekonani, że zadowolą większość z nich. Nie wykluczamy, że niektórzy partnerzy zdecydują się zmienić branżę, co jest postępowaniem normalnym w gospodarce rynkowej. Relacje z Partnerami franczyzowymi są ważne dla banku. Rok 2020 pokazał bardzo dobrą współpracę z Partnerami franczyzowymi, co umożliwiło utrzymanie wysokiego poziomu obsługi klienta w trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Warto podkreślić, że bank dwukrotnie wsparł swoich Partnerów franczyzowych finansowo, rezygnując też z pobierania opłat stałych w najtrudniejszych miesiącach 2020 rokumówi Iwona Jarzębska, rzecznik Banku Millennium (cyt. prnews.pl).

3.  Uber Eats nawiązał współpracę z AmRest

Uber Eats nawiązał współpracę z firmą AmRest, która jest operatorem marek takich jak: Burger King, KFC oraz Pizza Hut.

- Z przyjemnością ogłaszamy naszą współpracę z AmRest, pierwszą tak dużą spółką gastronomiczną w ofercie Uber Eats w Polsce. Chcemy pomóc tysiącom Polaków uzyskać bezpieczny i szybki dostęp do ulubionych potraw restauracji z portfolio spółki. Cieszymy się, że możemy stale rozszerzać ofertę platformy Uber Eats w Polsce - powiedziała general manager w Uber Eats w Polsce Charity Safford.

4. LPP wysoko ocenione w raporcie klimatycznym CDP Climate Change 2020

W najnowszej edycji badania CDP Climate Change 2020, przeprowadzonego przez międzynarodową organizację Carbon Disclosure Project, LPP otrzymało ocenę „B”. Co oznacza, że firma ma znaczącą rolę w zmianie polityki klimatycznej. W tegorocznej edycji programu w obszarze zmian klimatu, analizą objęto prawie 10 tys. firm z całego świata. Spośród zaproszonych do raportowania 70 spółek z Polski notowanych na warszawskiej GPW - udział w badaniu wzięły tylko 24 przedsiębiorstwa. Metodologia oceny sprowadza się do dziewięciostopniowej skali alfabetycznej, zaczynając od „A” aż do „F”*, która w ramach 11 grup kryteriów pokazuje poziom świadomości klimatycznej spółki i stopień implementacji działań w procesach zarządzania. Polski producent odzieży otrzymał ocenę „B”, dołączając tym samym do międzynarodowego grona 36% firm z tak obiecującym wynikiem. Spółka uplasowała się nie tylko powyżej średniej europejskiej, ale i światowej – które uzyskały notę „C”, ale także powyżej średniej dla branży retail wynoszącej „B minus” - czytamy w komunikacie LPP. 

5. Polska szkoła programowania uruchamia franczyzowy odział w Hiszpanii!

Coders Lab to szkoła programowania, która oprócz rozwoju w kraju, kontynuuje ekspansję zagraniczną. W styczniu 2021 roku firma podpisała umowę z firmą Oxygen Workspace - wyłącznym franczyzobiorcą sieci Coders Lab w Hiszpanii. Sieć franczyzowa swoje partnerskie oddziały posiada również w takich państwach jak: Rumunia, Indonezja czy Austria.

6. Rząd poluzował niektóre branże!

Od 12 lutego wejdą zmiany w zakresie:

  • Otwarte będą hotele i miejsca noclegowe (w wielkości do 50 proc. obłożenia miejsc). Restauracje hotelowe pozostaną zamknięte, a posiłki będą dostarczane do pokoi.
  • Otwarte będą kina i teatry, filharmonie i opery w reżimie sanitarnym także do 50 proc. obłożenia miejsc.
  • Istnieje możliwość uprawiania aktywności sportowej na terenach otwartych, takich jak boiska zewnętrzne, korty tenisowe, baseny i stoki narciarskie.

Nadal zamknięte pozostają siłownie i kluby fitness. To samo obostrzenie obowiązuje także gastronomię, gdzie posiłki mogą być wydawane tylko w formie na wynos/dostawy. Więcej informacji na gov.pl

millenium

***

Przeczytaj także:

Ponad 40-procentowy wzrost sprzedaży pomimo pandemii!

Ponad 40-procentowy wzrost sprzedaży pomimo pandemii!

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook