Związek Aptek Franczyzowych - nowy organ na rynku franczyzy aptecznej!

14 wrz 2020
źródło: cowzdrowiu.pl
foto: Unsplash

Związek Aptek Franczyzowych to odpowiedź franczyzobiorców aptecznych, którzy postanowili wspólnie bronić swoich interesów i potrzeb. O utworzeniu tego organu poinformował portal cowzdrowiu.pl, który opublikował wywiad z mgr fram. Mariuszem Kisielem - założycielem ZAF.

Zgromadzenie skupia 20 podmiotów gospodarczych, które funkcjonują we franczyzie Gemini. Członkowie związku zachęcają jednak do przyłączenia się do tej organizacji także franczyzobiorców innych sieci franczyzowych. Członkowie ZAF muszą działać zgodnie z ustawą AdA, czyli Apteka dla Aptekarza i nie chcą by w ich organizacji wiodący głos miały osoby bez wykształcenia farmaceutycznego. Muszą także spełniać kluczowe kryterium –  być  farmaceutami.

– Finalnym impulsem do sformalizowania organizacji był Krajowy Zjazd Aptekarzy, jaki miał miejsce w styczniu tego roku. Podjęto na nim uchwałę piętnującą prowadzenie aptek w systemach franczyzowych. Ta uchwała w naszej ocenie była i nadal jest działaniem typowo antykonkurencyjnym ze strony samorządu zawodowego – wyjaśnił Mariusz Kisiel w wywiadzie ( cyt. cowzdrowiu.pl).

Co robi ZAF?

Celem nowopowstałego zespołu jest obrona i reprezentowanie interesów farmaceutów prowadzących apteki w modelu franczyzowym. Związek Aptek Franczyzowych nie zgadza się przede wszystkim z przedstawianiem ich członków jako grupę przedsiębiorców. Organizacja planuje także prowadzić akcje edukacyjne i dbać o jakość na rynku framaceutycznym. Członkowie związku uważają, że skonstruowany przez nich organ pomoże im w dbaniu o ich interesie na przestrzeni publicznej.

***

Polecamy także:

Trwają prace nad kodeksem dobrych praktyk we franczyzie!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook