Edyta Duchnowska

Radca prawny. Założycielka Kancelarii Radcy Prawnego Edyta Duchnowska. Od ponad 15 lat zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców. Posiada tytuł radcy prawnego od 2007 roku, będąc członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych. Specjalizuje się w bieżącym doradztwie prawnym w obszarze szeroko rozumianego gospodarczego, prawa własności intelektualnej, prawa cywilnego, sporach sądowych.  Prowadzi bieżące doradztwo na rzecz przedsiębiorców, w tym w zakresie pełnej obsługi korporacyjnej. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne z zakresu prawa spółek, w tym uczestniczyła jako doradca w wielu procesach związanych z przekształceniami spółek, likwidacją, sprzedażą, pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania (w tym poprzez przygotowanie dokumentacji związanej z emisją obligacji). Od wielu lat z sukcesami negocjuje w imieniu swoich klientów umowy najmu, w tym w obiektach wielkopowierzchniowych.

Ma bardzo szerokie doświadczenie w obszarze branży Horeca. Zajmuje się tworzeniem, opiniowaniem i negocjacjami umów najmu, ze szczególnym uwzględnieniem umów najmu lokali użytkowych przeznaczonych na działalność gastronomiczną. Dba o prawidłowość i zgodność z prawem treści zawartych w menu restauracji. Konsultuje działania związane z reklamą restauracji, w szczególności w social mediach oraz w działaniach związanych z reklamą wyrobów alkoholowych. Wspiera Klientów w zabezpieczeniu tajemnicy przedsiębiorstwa w szczególności wspierając restauratorów w przygotowywaniu dokumentacji pracowniczej. Negocjuje w imieniu restauratorów umowy handlowe. Kancelaria wspiera również Klientów we wszelkich aspektach prawa własności intelektualnej i prawa administracyjnego, w tym w postępowaniach dotyczących postępowań o udzielenie, cofnięcie zezwolenia na sprzedaż alkoholu, opłaty produktowej, postępowań przed Inspekcją Sanitarną itp. Tworzy i doradcza przy tworzeniu sieci franczyzowych.

Autorka wielu publikacji z zakresu prawa spółek, prawa podatkowego, prawa autorskiego min. na łamach Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej. Prowadzi bloga dedykowanego dla przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej pt. Prawo w restauracji (www.prawowrestauracji.pl). Prelegentka wielu konferencji.

www.duchnowska.pl

Teksty tego eksperta znajdziesz w zakładce: PRAWO i EDUKACJA

facebook