Ewa Krzemień

Adwokat. Właścicielka Kancelarii Adwokackiej EK–Legal.

Ewa Krzemień posiada niemal 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu.

Jest ekspertem w prawie własności intelektualnej, szczególnie w prawie autorskim, znakach towarowych, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie gier video. Zajmuje się też komercjalizacją własności intelektualnej, w wielu branżach, w tym doradztwem prawnym na rynku franczyzy.

Zapewnia przedsiębiorcom nie tylko bieżącą obsługę prawną, lecz również reprezentację podczas negocjacji oraz w transakcjach inwestycyjnych, przy dochodzeniu roszczeń i w sporach. Na co dzień wspiera klientów w obszarze prawa cywilnego, gospodarczego, autorskiego, nieuczciwej konkurencji oraz karnego gospodarczego.

Była szefem działu prawnego dla spółek z Grupy PWN (branża wydawnicza, edukacyjna, dystrybucyjna oraz e-commerce), gdzie wspierała także liczne procesy inwestycyjne; doradcą prawnym Fundacji Instytut Lecha Wałęsy oraz of counsel w Kancelarii SPCG.

Ukończyła z wyróżnieniem studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Odbyła stypendium naukowe na Katolickim Uniwersytecie w Tilburgu w Holandii. Ukończyła Szkołę Prawa Amerykańskiego organizowaną przez Catholic University of America w Waszyngton DC we współpracy z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Następnie odbyła aplikację adwokacką i zdała egzamin adwokacki w Izbie Adwokackiej w Krakowie. Jest absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim – w zakresie zapobiegania przestępczości gospodarczej, jak również w obszarze prawa własności intelektualnej.

Prowadzi bloga na temat prawa gier wideo oraz własności intelektualnej, gdzie regularnie dzieli się swoją wiedzą https://ek-legal.pl/blog/

ewa.krzemien@ek-legal.pl
Mobile: 0048 609 500 927

www.ek-legal.pl

 

Teksty tego eksperta znajdziesz w zakładce: PRAWO i EDUKACJA

facebook