Biznes konopny a polskie prawo - rozmowa z Prezesem Sensi Hemp

21 maj 2020

Sensi Hemp to polska sieć sklepów stacjonarnych która specjalizuje się w sprzedaży produktów pochodzących z Konopi Włóknistych. Firma oferuje współpracę na zasadach franczyzy. O szczegółach mieliśmy okazję porozmawiać z prezesem firmy Danielem Pięciakiem

Obserwuję ostatnio wielki „boom” na produkty z Konopii Włóknistych. Co jest w nich takiego, że coraz więcej firm zaczyna je sprzedawać?

Głównym powodem tak dużej popularności produktów z Konopi jest rosnąca świadomość społeczna na temat prozdrowotnych właściwości tej rośliny. Ludzie często szukają naturalnej alternatywy dla szkodliwych środków farmaceutycznych, a tak duże zainteresowanie tymi produktami spowodowane jest masą zadowolonych klientów, którzy nie tylko stają się stałymi klientami naszych sklepów, ale również zaczynają je polecać rodzinie czy znajomym.

Czy oferowane przez Państwa produkty są dystrybuowane od konkretnych firm, czy być może są produktami autorskimi

Największą popularność zawdzięczamy naszym autorskim produktom, które stanowią ok. 30% naszego Asortymentu. Ofertę sprzedażową uzupełniamy o najlepsze produkty z danej kategorii z całego świata. Do bestsellerów możemy zaliczyć m.in Olejki oraz Susz CBD Sensi Hemp, E-Liquidy, Autorskie Herbatki Konopno – Owocowe, Czekolady, Miody oraz specjalistyczne produkty dermatologiczne. Przy doborze asortymentu liczy się dla nas przedewszystkim jakość, oraz skuteczność danych produktów.

Jak prowadzenie takiego sklepu z konopiami widzi polskie prawo?

W świetle polskiego prawa dopuszczone jest sprzedawanie produktów z konopi włóknistych w których całkowita wartość THC ( składnika psychoaktywnego który znajdziemy w konopi indyjskiej ) nie przekracza poziomu 0.2%. Bardzo istotnym elementem prowadzenia tego biznesu jest stała kontrola jakości oraz prowadzenie badań nad sprzedawanymi produktami, co my jako Franczyzodawca zapewniamy. Dodatkowo, każdemu franczyzobiorcy przekazujemy dedykowaną opinię prawną, która pokrywa wszelkie zagadnienia z tego obszaru. Zapewnienie takiej opieki to jeden z głównych powodów dla których ludzie stawiający pierwsze kroki w biznesie konopnym decydują się na współpracę z zaufaną i bezpieczną marką, jaką jest nasza firma.

Co trzeba zrobić, aby założyć swój własny sklep pod szyldem Sensi Hemp?

Po wstępnej weryfikacji potencjalnego franczyzobiorcy bardzo dużą uwagę przykładamy do lokalizacji danego punktu, jak również odpowiedniego nastawienia potrzebnego do prowadzenia jednego z naszych sklepów. Jako franczyzodawca zależy nam na tym, aby w każdym ze sklepów Sensi Hemp klient otrzymał obsługę na równym, bardzo wysokim poziomie, a nasze sklepy były zlokalizowane w najbardziej reprezentatywnych miejscach w danym mieście.

Czy współpraca z Państwem odbywa się tylko na zasadach franczyzy?

Sklepy franczyzowe to główny trzon naszego biznesu, jednak nie wykluczamy również współpracy z wybranymi sprzedawcami hurtowymi, którzy pomogliby nam dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców. W naszej ofercie znaleść można również produkcję dla innych firm na zasadzie White Label.

Ile obecnie posiadacie Państwo sklepów franczyzowych?
Na chwilę obecną posiadamy 8 sklepów; w Rzeszowie, Krakowie, Łodzi, Mielcu, Słubicach, Kielcach, Gdyni oraz w Zakopanem. Kolejne dwa są w finałowych fazach przygotowań.

Czy uruchomienie takiego sklepu jest na każdą kieszeń? Może Pan/Pani wskazać orientacyjne widełki finansowe?

W mniejszej miejscowości ( od 15 tysięcy mieszkańców ) możemy otworzyć sklep już za 50 tysięcy złotych. Optymalny budżet to ok 60-120 tysięcy złotych na sklep, w zależności od miejsca, stanu lokalu oraz tego czy znajduje się on w galerii handlowej.

Czym wyróżnia się Sensi Hemp na tle konkurencji?

Większość sklepów konopnych w Polsce oferuje ten sam asortyment, a ich komunikacja marketingowa zazwyczaj kierowana jest do konkretnej, wybranej grupy potencjalnych klientów.

Sensi Hemp to szereg bardzo popularnych produktów dostępnych tylko w naszych sklepach, dzięki czemu dużo łatwiej jest zbudować grupę stałych, lojalnych klientów. Wystrój oraz atmosfera panująca w naszych lokalach gwarantuje komfort oraz umożliwia dotarcie do wszystkich grup społecznych, a naszym klientem często są osoby dla których jest to pierwszy kontakt z tego rodzaju produktami. Ze strony franczyzobiorców napewno jednymi z głównych powodów wyboru współpracy z nami jest wysoka marżowość oraz siła naszej marki, dzięki którym bardzo łatwo jest zbudować solidny biznes w krótkim czasie.

Dziękuję za rozmowę.

***

Polecamy także:

Ranking MEGA 99, czyli w co inwestują najwięksi franczyzobiorcy

Ranking MEGA 99, czyli w co inwestują najwięksi franczyzobiorcy

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook