Branża legalnych konopi rośnie. Czy to szansa na dobry biznes?

03 lis 2020
artykuł partnerski

Zarówno w Polsce, jak i Europie rynek detaliczny produktów konopnych jest zdominowany przez olejki z CBD i kosmetyki konopne, które razem stanowią ponad połowę asortymentu sklepów internetowych oferujących produkty z tej rośliny. Na trzecim miejscu ex aequo plasują żywność konopna i susz z kwiatostanów konopi. Polska ma potencjał, żeby zostać jednym z głównych producentów wyrobów z konopi w Europie. Tu również mieści się jeden z najważniejszych na kontynencie ośrodków badawczych zajmujących się konopiami przemysłowymi, a polskie produkty konopne cieszą się uznaniem na rynkach zagranicznych.

Wzrost zainteresowania konopiami oraz mała konkurencyjność na polskim rynku to impuls do inwestycji w tę branżę. Dlatego można zauważyć, że konopie zdominowały współczesny biznes. Wielu przedsiębiorców i inwestorów rezygnuje z dobrze płatnych etatów, by rozpocząć własny biznes w tym szybko rozwijającym się segmencie. A zainteresowanie tą branżą z każdym miesiącem jest coraz większe. Stąd też, aby przyśpieszyć możliwość otwarcia własnego sklepu konopnego, większość decyduje się na przystąpienie do sieci franczyzowej. Jednym z nich jest koncept sklepów konopnych Coffee Shop Poland.

Branża legalnych konopi rośnie. Czy to szansa na dobry biznes?

Prosty, dochodowy biznes

Coffee Shop Poland nie wymaga od swoich franczyzobiorców doświadczenia. Firma deklaruje pomoc na każdym etapie współpracy. Partner franczyzowy otrzymuje gotowy sklep i od pierwszego dnia może cieszyć się zyskami. Głównymi wymaganiami, jakie stawia sieć jest przede wszystkim możliwość wynajmu lokalu około 30 do 40 metrów kwadratowych, kapitał kredytowany leasingowany lub własny w wysokości 54 000 zł netto.

W sieci franczyzowej Coffee Shop Poland znajdują się najlepsze produkty konopne. Susz w opakowaniach 1 gramowych oraz 3 gramowych oraz gotowe Pre-rollsy do waporyzacji. Marża na produktach może wynieść nawet 1000 %. A co najważniejsze - sieć przygotowuje punkt dla franczyzobiorcy punkt "pod klucz".

Więcej informacji na temat tego biznesu na: www.coffeeshoppoland.pl lub tutaj.

***

Polecamy także:

Kiełkujący biznes, który już przynosi miliardowe zyski

Kiełkujący biznes, który już przynosi miliardowe zyski

Jak zarabiać na świętach? - czyli kilka pomysłów na grudniowy biznes

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook