Detaliczny gigant odnotował nieoczekiwany wzrost zysków!

25 sie 2020
źródło: dlahandlu.pl

Walmart, największy na świecie detalista odnotował wzrost zysków netto o 75 procent do 6, 5 miliona dolarów. Roczne obroty detalisty wzrosły o 5,6 procent do 138 miliardów dolarów. Wzrost był na tyle duży, że przekroczył oczekiwania analityków tej firmy.

Co jest powodem tak olbrzymich zysków?

Walmart rekordowy zysk zawdzięcza e-commerce. Handel elektroniczny był olbrzymim czynnikiem wzrostu tego detalisty, który odnotował w Stanach Zjednoczonych zwiększenie sprzedaży internetowej o 97 procent.

Pandemia zmusiła konsumentów do zakupów online. A ten franczyzowy gigant wykorzystał tą sytuację i zwiększył liczbę dostaw w formule " kliknij i odbierz". Ruszył także z usługą subskrypcji Walmart Plus, która ma być konkurencyjna względem Amazon Prime.

Detaliczny gigant odnotował nieoczekiwany wzrost zysków!

Dyrektor finansowy Brett Biggs ostrzega jednak, że ten rekordowy wzrost to powód trendu gromadzenia zapasów, który towarzyszył początkowej fazie pandemii koronawirusa.

Walmart od kilku lat zajmuje miejsce w czołówce tej klasyfikacji. Jest to sieć amerykańskich supermarketów, założona w 1962 roku. Firma działa w 28 krajach. Według raportu z 2019 roku przychody z działalności handlowej tej sieci wynoszą 514,41 mld dol. Ta firma jest jednym z największych prywatnych pracodawców w USA, Kanadzie i Meksyku. W samych Stanach Zjednoczonych przedsiębiorstwo Walmart zatrudnia około 1, 4 mln osób.

***

Polecamy także:

Franczyzowi detaliści w TOP 50 Global Retailers!

Franczyzowi detaliści w TOP 50 Global Retailers!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook