Grupa Chorten i Pro-Detal połączone!

05 sty 2022
źródło: materiały prasowe

Dzięki zacieśnieniu współpracy pomiędzy Grupą Chorten i Pro-Detal, powstała nowa spółka Chorten PD, która od stycznia br. jest operatorem ponad 160 sklepów. Nowa spółka ma swoją siedzibę w Warszawie i obejmie swoim zasięgiem zachodnie województwa: dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Jej prezesem został Wojciech Zawieja, prezes zarządu Pro-Detalu, a wiceprezesem – Sylwia Olechno, członek zarządu Grupy Chorten i jej dyrektor generalna.

Nowa spółka odpowiadać będzie za koordynowanie współpracy z dotychczasowymi partnerami w 4 województwach na zachodzie kraju, jak również dalszą ekspansję na tym obszarze.

- Jesteśmy przekonani, że efekt skali i synergii przyczynią się do uzyskania lepszych warunków handlowych dla współpracujących sklepów, jeszcze bardziej efektywnej współpracy z producentami i dystrybutorami i wzmocnienia pozycji rynkowej całej grupy - podkreśla Wojciech Zawieja, prezes zarządu Chorten PD.

Spółka będzie realizować politykę handlową całej Grupy Chorten działając na podstawie umów z producentami i realizując wspólne moduły centralne w publikowanych akcjach promocyjnych. Natomiast będzie posiadać autonomię w kwestii pozostałych akcji promocyjnych i zamówień pod nie.

- Ten model współpracy mamy już przetestowany ze spółkami Chorten Mazowsze, Chorten Północ, Chorten Radom oraz z Elitą Kupców na Pomorzu, prowadzącą sklepy Limonka. W ten sposób pokazujemy, że potrafimy się jednoczyć, by wspólnie walczyć o przyszłość polskiego handlu detalicznego - mówi Sylwia Olechno, wiceprezes spółki Chorten PD.

Wszystkie placówki, których operatorem będzie Chorten PD, działać będą pod jednym szyldem (z drzewem dębu).

Obecnie w całej Grupie Chorten współpracuje już ponad 2150 sklepów niezależnych właścicieli w 16 województwach. Najwięcej placówek jest w 3 regionach. W Mazowieckim jest ponad 600 punktów partnerskich, na Podlasiu działa ponad 350 placówek, a na Lubelszczyźnie - ponad 200. Z kolei Pro-Detal zrzesza blisko 130 sklepów w województwach wielkopolskim zachodniopomorskim, dolnośląskim, lubuskim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim i opolskim.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook