Integracja systemów księgowych z Krajowym Systemem e-Faktury nie musi być bolesna

08 maj 2022

Od 2023 roku e-faktura będzie obowiązkowym formatem rozliczeń. Polski fiskus się cyfryzuje i daje firmom rok na adaptację do nowego systemu. W przypadku dużego przedsiębiorstwa warto zacząć wdrożenia z wyprzedzeniem. Firma S&T oferuje narzędzie, które zintegruje oprogramowanie SAP z Krajowym Systemem e-Faktury.

Nowe rozwiązanie, które ułatwi wystawianie e-faktury

Wprowadzenie e-Faktur będzie wiązać się z licznymi zmianami organizacyjnymi w przedsiębiorstwach. Ulegną zmianie procedury wewnętrzne obiegu dokumentów oraz ścieżki zatwierdzania płatności dla dostawców. Konieczne będzie nadanie wybranym pracownikom uprawnień do wysyłki faktur sprzedaży do KSeF oraz do przyjmowania z KSeF e-faktury zakupu.

Według ekspertów S&T do sprawnego wejścia w nowy system niezbędne będzie zastosowanie odpowiednich narzędzi, które skomunikują wewnętrzne aplikacje księgowe z KSeF. Dla firm pracujących w środowisku SAP, S&T we współpracy z OpenText przygotowało gotowe i jednocześnie elastyczne rozwiązanie S4/KseF, które można wykorzystać w każdym przedsiębiorstwie posiadającym aplikację SAP ECC 6.0 lub S4/HANA.

Na czym polega działanie modułu S4/KSeF?

Jego kluczowym zadaniem jest komunikacja z KSeF i dostosowanie oprogramowania SAP do nowych wymagań dotyczących faktury ustrukturyzowanej. Rozwiązanie opracowane przez S&T zapewnia sprawne przygotowywanie i wysyłkę dokumentów sprzedaży w formacie XML, który jest jedynym obsługiwanym przez ogólnokrajowy system i ponadto:

  • Dostarcza informację zwrotną o przyjęciu lub odrzuceniu dokumentu i uzupełnia atrybuty faktur o unikatowy identyfikator KSeF,
  • Pobiera z KSeF faktury zakupu i importuje je do systemu SAP z wykorzystaniem modułu VIM Opentext,
  • Pozwala, zarówno po stronie zakupu, jak i sprzedaży, na wgląd w historię wymiany dokumentów z KSeF,
  • Zadaniem S4/KSeF jest także zapewnienie prawidłowego przepływu danych we wszystkich tych procesach.
  • Rozwiązanie może pracować zarówno w wersji on premise jak i w chmurze.

– E-faktura będzie miała kluczowy wpływ na wiele procesów biznesowych firm działających na rynku polskim. Dotknie nie tylko aspektu księgowego, zakupowego i sprzedażowego, ale również kwestii systemowo-technologicznych, czy też prawnych. Dlatego już dziś warto się zastanowić, jak przygotować swoje przedsiębiorstwo i jego środowisko informatyczne do realizacji nowych wymogów ustawodawcy. Aby sprostać wyzwaniu, przed którym zostały postawione polskie organizacje, warto skorzystać z gotowych i sprawdzonych komponentów, które w szybkim czasie zagwarantują bezpieczne a zarazem skalowalne rozwiązanie – Patryk Borzęcki, SAP Segment Director, S&T w Polsce

W ramach rozwiązania S4/KSeF S&T zapewnia kompleksową obsługę, w tym dostawę wymaganych licencji, doradztwo i wdrożenie rozwiązania jak również szkolenie, dedykowane wsparcie aplikacyjne oraz dokumentację techniczną i instrukcje użytkownika końcowego.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook