Kolejny sposób na pandemię - autonomiczne food trucki KFC!

25 lis 2020
źródło: www.cnet.com

Kilka dni temu zagraniczne media zapełniły się informacjami o nowym biznesowym pomyśle sieci KFC. Po chińskich miastach ruszyły autonomiczne food trucki sieci KFC. Pierwsze z nich zauważono w okolicach Szanghaju. Wielu ekspertów twierdzi, że ten pomysł w czasach pandemii to strzał w dziesiątkę. 

Z informacji dostarczonych od cnet.com wynika, że KFC do prowadzenia "biznesu na kołach" używa samochodów od firmy Neolix. Pojazdy charakteryzują się wysokim poziomem autonomiczności, oznacza to, że nie musza być prowadzone przez człowieka. Przeszkody i otoczenie rozpoznają za pomocą czujników i kamer. Osiągają prędkość 50 km na godzinę. Wcześniej pojazdy tej firmy wykorzystywano w Chinach między innymi w celu dostarczaniu materiałów medycznych i jedzenia do szpitali.

Jak dokonuje się zamówień z mobilnego KFC?

Klienci dokonują zakupów za pomocą ekranów dotykowych umieszczonych na aucie i płacą za zamówienie za pomocą kodu QR. Następnie otwierają drzwi, w celu odebrania zamówienia.

Warto dodać, że samochody Neolix dostępne są na chińskim rynku od kilku lat i na początku nie cieszyły się popularnością. Przez pierwsze lata firma sprzedała zaledwie 124 takich pojazdów. Pandemia jednak wpłynęła wielką popularność tej firmy. Tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2020 roku zamówiono 200 sztuk tych pojazdów. Chiński rząd również zdecydował się, aby używać ich do walki z pandemią (między innymi w Wuhan).

KFC (KFC oznacza Kentucky Fired Chicken) to globalna franczyzowa marka, którą klasyfikuje się w TOP3 światowych rankingów.  Zarówno pod względem rozmiaru, przychodów, okresu działalności i ekspansji. Sieć została założona w 1930 roku, przez Harland Sanders. Teraz na świecie punktów gastronomicznych KFC jest ponad 22 tysiące. W Polsce pierwszy lokal tej marki został otwarty w Szczecinie, w 1995 roku. Jednak w Polsce franczyza punktów KFC nie jest możliwa. Wyłącznym operatorem tej marki w naszym kraju jest firma AmRest, która posiada umowę franczyzową z właścicielem KFC - firmą Yum! Brands Inc. AmRest w Polsce umożliwia zaś rozwój franczyzowych lokali pod marką Pizza Hut.

***

Polecamy także:

Najlepiej zarządzane franczyzy na świecie - TOP 100

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook