Od lipca 2023 będzie wyższa pensja minimalna?!

20 maj 2022

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas czwartkowego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego podkreśliła, że rząd rozważa podniesienie pensji minimalnej. Minimalne wynagrodzenie od początku 2023 roku miałoby wynosić 3350 złotych, a od lipca do 3500 złotych. Jak to dokładnie miałoby wyglądać? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Pensja minimalna pójdzie do góry. Dobre informacje dla Polaków!

"Rzeczpospolita" poinformowała, że ostateczna propozycja rządu ws. minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku zostanie podana do wiadomości publicznej najpóźniej 15 czerwca. Ze względu na wysoką inflację można spodziewać się jednak dużych zmian - poza tradycyjnym ustawowym podniesieniem wynagrodzenia od stycznia, w lipcu nastąpić ma druga podwyżka. Pensja minimalna zatem wzrośnie, co jest świetną informacją dla Polaków.

Będzie to tym samym pierwsza tego typu operacja w całej historii przepisów o minimalnym wynagrodzeniu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podwyżka w przyszłym roku wyniesie minimum 406 złotych. Póki co nie wiadomo jednak jak to będzie wyglądało od strony prawnej. Pojawiały się jednak pomysły, by ustawową podwyżkę podzielić na dwie części. Rząd planuję podwyżkę z obecnych 3010 zł do 3350 zł od stycnia i 3500 zł od lipca. Łącznie da to kwotę o 490 zł wyższą od tej, która obowiązuje teraz.

Z pewnością są to pozytywne informacje. A warto dodać, że rząd chce także przeprowadzić w taki sam sposób waloryzację emerytur i rent oraz podwyżkę wynagrodzeń w sferze budżetowej. Ostateczna decyzja w tej sprawie i format wszystkich zmian ma zostać ogłoszony w najbliższych tygodniach.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook