W Burger King zapłacisz w Bitcoinach!

17 sty 2020
Foto: burgerking.pl
źródło: materiały prasowe

Międzynarodowa sieć Burger King rozpoczęła współpracę z dostawcą płatności GoCrypto. Sprawdź w jakich Państwach zapłacisz za pośrednictwem kryptowaluty.

Sieć fast-food już od kilku lat prowadzi testy wprowadzające możliwość płatności Bitcoinach. Już w 2016 roku przeprowadzono taki eksperyment w Holandii, a w 2019 r. w Niemczech.

GoCrypto używane jest już w Chorwacji, Szwajcarii i Słowenii. Rosyjski Burger King posiada swoją własną wirtualną walutę (Whoppercoin).

Obecnie system został także wprowadzony w jednym z punktów w Wenezueli (Caracas Sambil Center), gdzie można dokonać płatności kilkoma kryptowalutami, m.in.: Dash, Bitcoin, Tether czy BNB. Na razie nie jest to oficjalnie przyjęta waluta, a kolejny test sieciówki. Niemniej Burger King planuje rozwinięcie usługi płacenia wirtualną walutą w około 40 punktach, zlokalizowanych w Wenezueli. Powodem wyboru tego państwa jest między fakt, iż Wenezuela jest jednym z krajów na świecie – najbardziej dotkniętych kryzysem ekonomicznym. Wenezuelska waluta – peso jest obecnie bezwartościowa, dlatego wprowadzenie w tym momencie wirtualnego pieniądza okazałoby się świetnym rozwiązaniem dla Bitcona.

Bitcoin, zwana inaczej bitmonetą/kryptowalutą. Została wprowadzona przez Satoshi Nakamoto – pseudonimem posługuje się prawdopodobnie jedna osoba lub grupa osób. Kryptowaluta istnieje od 2009 roku. Każda waluta bitcoina dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek, tzw. „satoshi”. Istneije spory problem w określeniu statusu prawnego kryptowaluty na świecie. W większości państw Bitcoin jest po prostu nieuregulowany prawnie. Według Europejskiego Banku Centralnego wirtualna waluta nie może być identycznie definiowana jak jej standardowa wersja.

***

Polecamy także:

Podatek cukrowy - czy zmiana grozi przedsiębiorcom?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook