4700 przedsiębiorców prowadzi ponad 6200 sklepów franczyzowych Żabka

23 Cze 2020

Według badania opinii "Przedsiębiorczość Polaków" zleconego przez Żabkę Polska i zrealizowanego przez Kantar za największą zaletą posiadania własnej firmy jest brak przywiązania do pracodawcy. Jakie inne zalety z prowadzenia własnego biznesu wskazuje firma? 

Według Kantaru 29 procent ankietowanych własny biznes ceni za nienormowany czas pracy. Inni wskazują zaś wyższe dochody (28 procent respondentów). Dla 27 procent ważna jest satysfakcja z własnych osiągnięć. Co ciekawe wśród badanych aż 57 procent wyraża skłonność do założenia własnej firmy.

Respondenci według poniższego badania uznają, że zaletą franczyzy jest gotowy pomysł na biznes (38%)  i rozpoznawalność marki (34%). Do przystąpienia do franczyzy 24 procent Polaków motywuje niski wkład na starcie. 21 procent ceni franczyzę za wsparcie marketingowe. 18 procent respondentów docenia zatowarowanie.

Cieszymy się z rosnącej przedsiębiorczości Polaków i z tego, że jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych franczyzodawców na rynku możemy ją współtworzyć. Przedsiębiorcy, którzy z nami działają, to osoby w różnym wieku, o zróżnicowanym doświadczeniu, wykształceniu czy kompetencjach. Czujemy się zobowiązani do stworzenia naszym franczyzobiorcom jak najlepszych warunków do prowadzenia własnego biznesu, dlatego wsłuchujemy się w ich potrzeby i wspólnie szukamy odpowiednich narzędzi, aby na nie odpowiedzieć. Od momentu przystąpienia do sieci gwarantujemy im pełne wsparcie na każdym etapie – zaznacza Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych w Żabka Polska.

W aktualnej sytuacji franczyza okazuje się być dobrą alternatywą. Epidemia koronawirusa zmieniła postrzeganie wielu osób, szczególnie tych które straciły pracę na etacie i stworzyła szansę na rozpoczęcie własnej działalności prowadzonej przy wsparciu sprawdzonego partnera. – Jesteśmy utożsamiani ze stabilnością i gwarancją rozwoju, nawet w trudnych czasach.  W samym kwietniu br., pomimo już trwającego od kilku tygodni stanu epidemicznego, do sieci dołączyło ponad 120 nowych franczyzobiorców (...) To pokazuje, że nasz model biznesowy dostosowywany jest do zmieniającego się otoczenia rynkowego i zapewnia stabilność finansową – podkreśla Adam Manikowski.

***

Polecamy także:

Eurocash przejmuje kontrolę nad franczyzobiorcami Delikatesów Centrum

Eurocash przejmuje kontrolę nad franczyzobiorcami Delikatesów Centrum

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook
x
Zapisz się do newslettera