9 zaskakujących restauracji świata!

24 lis 2020
źródło: materiały prasowe

Pomysły niektórych restauratorów zaskakują! Budują nietypowe lokale z dziwnymi wnętrzami i zaskakującymi potrawami. A zarabiają i zyskują dzięki odmienności. Oto nasza redakcyjna klasyfikacja - 9 zaskakujących restauracji świata. Nie podajemy w tej klasyfikacji restauracji, które propagują znęcanie się nad zwierzętami, brak szacunku do ludzi i ich ideologii - niemniej i takie miejsca również można znaleźć na mapie świata.

 

1. RESTAURACJA ITHAA UNDERSEA RESTAURANT – MALEDIWY

Podwodna restauracja powstała w 2004 roku. Lokal cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Jest dość mały, bo może pomieścić około 14 osób. Przed pandemią należało dokonywać rezerwacji z około rocznym wyprzedzeniem.  Niestety ze względu na szklaną konstrukcję, lokal może zostać zniszczony w ciągu najbliższych kilku lat, np. ze względu na trzęsienia ziemi i tsunami, które nadwyrężają jego kondycję.

fot: wp.pl

2. MOBILNA RESTAURACJA DINNER IN THE SKYE

Restauracja Dinner in the skye  przenosi się z miejsca na miejsce. Podniebny posiłek serwowany jest w krajach takich jak: Hiszpania, Francja, Anglia. Co ciekawe posiłek w takim wydaniu można było zjeść swego czasu w Łodzi i we Wrocławiu. Podniebna platforma mieści około 22 gości i wznosi się na wysokość 40-50 metrów.

foto: facebook

3.  RESTAURACJA O'naturel -PARYŻ

Ta nietypowa restauracja zrobiła duży szum w mediach kilka lat temu. Powstała w 2017 roku w Paryżu. Lokal został stworzony dla wszystkich pełnoletnich wielbicieli naturyzmu i nudystów. Była jednak zbyt droga i w 2019 roku została zamknięta. Podobne tego typu lokale znajdziemy w Londynie czy Szwajcarii.

foto: zorientowani.pl

4.  ROLLERCOASTER RESTAURANT - WIEDEŃ

Ta nietypowa restauracja połączona jest z kuchnią kolejką górską. Zamówienia składa się za pomocą tabletów a napoje dostarczane są rollercoasterem. W restauracji jest dość głośno ponieważ wagony, które dostarczają napoje i talerze poruszają się z prędkością 30 kilometrów na godzinę.

foto: Rollercoaster Restaurant

5. MODERN TOILET RESTAURANT - TAJPEL

Ta sieć  restauracji charakteryzuje się przedziwnym wystrojem. W lokalach pod tym szyldem można spróbować dań siedząc na muszli toaletowej lub napić się drinka prosto z mini pisuaru. Lody podaje się tutaj w fantazyjnych naczyniach o kształcie muszli toaletowej.

foto: zorientowani.pl

6. GIGER BAR - SZWAJCARIA

To część muzeum Hansa Rudolfa Gigera, którą stanowi również kawiarnia.  Została zaprojektowana w gotyckim stylu. Stropy zbudowane są z kręgosłupów a ściany z przerażających twarzy.

foto: wp.pl

7. KAYABUKIYA TAVERN - JAPONIA

Kayabukiya Tavern to lokal, w którym kelnerami są małpy, które doskonale radzą sobie z roznoszeniem posiłków oczekującym gościom. Zwierzaki obsługują gości głównie wieczorami, bowiem według obrońców praw zwierząt, nie mogą pracować dłużej niż dwie godziny dziennie. Małpki chętnie przyjmują napiwki, w postaci orzeszków.

foto: zorientowani.pl

8. FORTEZZA MEDICEA - WŁOCHY

Ta nietypowa restauracja znajduje się we Włoszech. Posiłek spożywa się w jednej z więziennych stołówek, przy muzyce granej przez człowieka skazanego za morderstwo. Wszyscy kelnerzy i kucharze to więźniowie. Szef kuchni skazany jest zaś na dożywocie.

foto: facebook

9.  MEDIAMATIC - AMSTERDAM

Ta wegańska  restauracja otwarta została jeszcze w tym roku, po wiosennym lockdown. Dania serwowane są w szklarniach.

Czy takie restauracje mają szanse przetrwać dłużej niż sezon?

***

Polecamy także:

Produkują najbardziej kreatywne lody na świecie!

Produkują najbardziej kreatywne lody na świecie!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook