Biznes dla fanów czterech kółek

17 kw. 2020
foto: pixbay CCO

Po polskich drogach porusza się coraz więcej samochodów, które są jeszcze bardziej udoskonalane. W biznesie motoryzacyjnym radzą sobie zarówno wielkie korporacje, jak i małe warsztaty samochodowe. A z roku na rok rośnie coraz większe zapotrzebowanie na te usługi. W branży samochodowej dynamicznie rozwija się także trend "eko".

Poszukując pomysłów na dochodowy biznes i interesując się motoryzacją warto pomyśleć nad franczyzą. Jest na pewno o wiele łatwiej prowadzić firmę pod znaną już marką. Na rynku istnieje coraz więcej sieci, które oferują współpracę na zasadach franczyzy. Czy franczyza motoryzacyjna to tylko autoryzowany salon z samochodami, warsztat samochodowy, czy sklep z częściami? Oczywiście, że nie! Poniżej propozycje dla fanów czterech kółek!

1. Myjnia samochodowa

Istnieje na rynku wiele dobrze prosperujących sieci franczyzowych, które proponują otworzenie pod ich szyldem myjni. Możesz prowadzić myjnie bezdotykowe, stacjonarne, ale także mobilne myjnie parowe. Ta ostatnia nie wymaga żadnych zezwoleń prawnych, a co więcej do jej prowadzenia nie musisz tworzyć systemu kanalizacji i ścieków. Więc rozpoczęcie takiego biznesu wcale nie będzie takie kosztowne, jak w przypadku stacjonarnych myjni samochodowych. Dodatkowo mycie parą uważane jest za ekologiczne.

2. Wypożyczalnia samochodów

Nie stać Cię na prowadzenie autoryzowanego salonu? Być może wypożyczalnia spełni Twoje oczekiwania. Zazwyczaj wypożyczalnia aut kojarzy się ze starym komisem. Oczywiście ten rodzaj „zwyczajnych” wypożyczalni również funkcjonuje. Jednak w setkach propozycji biznesowych, możesz znaleźć własną niszę. Wypożyczalnia to także biznes z ekskluzywnymi autami lub tak zwanymi (coraz częściej popularnymi) "autami na minuty". W Internecie znajdziesz wiele znanych firm franczyzowych, które specjalizują się w wypożyczaniu aut elektrycznych. Ten biznes może okazać się świetny, w szczególności w miastach. Dodatkowo wpisuje się w trend "eko". A jak wiemy coraz większa część społeczeństwa propaguje dbanie o środowisko. Zauważ, że w mieście nie płacimy za parkowanie auta zasilanego energią elektryczną. Co więcej, każda dobra stacja benzynowa posiada stanowisko do "naładowania" takiego samochodu.

3. Tuning

Od dziecka rozbierasz zabawki? Twój pierwszy samochód zbudowany został z kilku modeli? Może warto pomyśleć o franczyzie biznesu, w którym mógłbyś się wykazać. Kto powiedział, że praca ma nie być Twoją pasją? Na rynku istnieje kilka firm, które pomogłyby Ci rozpocząć biznes. Fanów tuningu karoserii, czy silnika jest coraz więcej - wielu klientów chce się wyróżniać i posiadać rzeczy unikatowe.

4. Sklep z kosmetykami do samochodu

Nie jeden miłośnik motoryzacji wie, że na rynku istnieje szereg produktów dedykowanych autom, w tym kosmetyki, naklejki na koła, a nawet perfumy do samochodów. Może warto rozpocząć taki biznes? Jakość i wymagania klientów stale się ponoszą. Może to zabrzmi dość ekstrawagancko, ale coraz większa część fanów motoryzacji zaczyna kolekcjonować auta. A pozostała część miłośników szuka nowości i innowacji, które mogłaby „zainstalować” w swoim aucie.

Pamiętaj, otwarcie biznesu franczyzowego daje Ci mnóstwo korzyści, ale i obowiązków. Musisz przestrzegać umowy franczyzowej, ale w zamian za to masz wsparcie znanej marki i jej know-how. Nie musisz posiadać także tak dużego kapitału, jak w przypadku uruchamiania firmy od "zera". Rozpoczynając współpracę na zasadach franczyzy masz lepszy start i zagwarantowaną pewną stabilność.

Jednak przed podjęciem decyzji zweryfikuj, czy posiadasz odpowiednie do tego umiejętności lub czy firma jest Ci w stanie zagwarantować szkolenie. Dodatkowo przeanalizuj lokalizację. Nie ma nic gorszego niż rozpoczęcie biznesu na „bezludziu”.

***

Polecamy także:

Biznes na kółkach dla każdego portfela

Biznes na kółkach dla każdego portfela

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook