Biedronka: "Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań"

18 mar 2020
żródło: biuro prasowe Biedronka

Sieć Biedronka wprowadza w swoich sklepach specjalne rozwiązania zarówno dla swoich pracowników, jak i klientów. Tak aby zapewnić działania zabezpieczające i zwiększyć komfort zakupów dla obu stron.

Nasze sklepy pozostają otwarte, a dostawy są realizowane na bieżąco. Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji - tłumaczy Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

źródło: biuro prasowe Biedronka

Pracownicy Biedronki zostali poinformowani o zasadach bezpieczeństwa. W sklepach pojawiły się plakaty propagujące informację od MZ. Uruchomiono także specjalną infolinię. Osoby zatrudnione w sieci mają dostęp do żeli dezynfekujących. Kasjerzy otrzymali również rękawiczki i maseczki. Sieć planuje także montaż osłon przy stoiskach kasowych. Wprowadzono także pracę rotacyjną - pracownicy zostali podzieleni na dwie grupy, zmieniające się w pracy. Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy przez pracowników, którzy ukończyli 60 lat. Przy czym pracownicy otrzymają pensję w normalnym wymiarze. Powodem tej decyzji są przede wszystkim ustalenia służ medycznych, które informują o większym ryzyku zarażenia wśród tych osób.

W związku z aktualną sytuacją Biedronka skróci godziny pracy sklepów w całym kraju – placówki będą otwarte dla klientów od godz. 8:00 do 20:00. Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca.
Jedną z pierwszych nowości w sklepach Biedronka będą nawilżane chusteczki Dada przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów w strefie wejścia. Ponieważ dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo - informuje sieć Biedronka w wystosowanym komunikacie prasowym.

 

***

Polecamy także:

Żabka przekazuje 4,5 mln zł Ministerstwu Zdrowia

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook