BioBiedronka wprowadza polskie jabłka w wersji eko

22 sie 2020
źródło: materiały prasowe

Polacy coraz częściej szukają w sklepach żywności naturalnej, która byłaby również smaczna i tania. Z pomocą przychodzi im Biedronka z szeroką ofertą produktów marki własnej goBIO. Klienci sieci znają już borówki, marchew, cebulę, ziemniaki czy pieczarki z tej serii. Teraz goBIO w Biedronce rozszerza się o sezonowe polskie jabłka.

„Bio” staje się coraz bardziej modne. Biedronka pokazuje to na przykładzie jej wewnętrznych statystyk, według których w pierwszym kwartale 2020 roku sprzedaż warzyw bio wzrosła o 44 %, podczas, gdy owoców o 34 %. Porównywane dane są okres do okresu.

"Wszystkim klientom sieci sklepów Biedronka zapewniamy dostęp do wysokiej jakości produktów, w tym tych ekologicznych, służących dobrym nawykom żywieniowym i planecie. Jednocześnie zawsze dbamy o możliwie atrakcyjne ceny tej żywności. Warto zauważyć, że rozszerzając ofertę marki własnej goBIO, pracujemy z wyselekcjonowaną grupą certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, wspieramy więc jednocześnie rozwój polskiego rolnictwa" - mówi Marek Walencik, dyrektor kategorii warzyw i owoców w sieci Biedronka

BioBiedronka wprowadza polskie jabłka w wersji eko

Co to znaczy Bio?

Co właściwe oznacza „bio”? To żywność wyprodukowana bez nawozów sztucznych oraz pestycydów. W zamian za to korzysta się z naturalnych metod uprawy jak ręczne wyrywanie chwastów. Takie produkty dostępne są w sklepach Biedronka pod marką własną goBIO. Na półkach Biedronki znaleźć można ok. 40 produktów z tej kategorii, w tym najpopularniejsze warzywa jak cebula, marchew, ziemniaki czy pieczarki. Asortyment wzbogaciły także jogurty, kasza bulgur, nasiona chia, kawa ziarnista a także napój sojowy.
Od 20 sierpnia br. sieć wprowadziła nowość w tej serii – sezonowe polskie jabłka. W cenie 7,99 zł można nabyć opakowanie 600g. Sezonowe polskie jabłka goBIO, tak jak i inne warzywa tej marki posiadają unijne logo produkcji ekologicznej dające gwarancję, że ich wytworzenie nie wiązało się ze stratami dla środowiska.

Świeże i ekologiczne

Jakość w produktach goBio nie dotyczy jedynie artykułów spożywczych, ale również opakowań. Specjalne, oddzielne opakowania na ekologiczne produkty w Biedronce przyczyniają się do dłuższego zachowania świeżości żywności i pomagają ograniczać jej marnowanie. W licznych przypadkach Biedronka również zabezpiecza artykuły spożywcze wykorzystując biodegradowalną folię.

 

***

Polecamy także:

Biedronka wspiera lokalnych producentów

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook