Jak zarabiać na świętach? - czyli kilka pomysłów na grudniowy biznes

02 lis 2020

Pandemia zmieniła ostatnie miesiące. Zazwyczaj okres świąteczny cieszył się dużym zainteresowaniem i grudniowy biznes był dla przedsiębiorców dodatkowym zastrzykiem gotówki. Wynajem Świętego Mikołaja, organizacja imprez okolicznościowych, czy "dorabianie" w centrach handlowych cieszyły się popularnością. Teraz, pomimo przeciwności losu, sezonowy biznes również jest możliwy.

Oto kilka propozycji, które pozwolą zarobić w tych "nietypowych czasach":

1. Catering i wynajem zastawy stołowej

Wigilie firmowe, spotkania towarzyskie, Sylwester - te wszystkie okazje były doskonałym momentem na zarabianie. Teraz przeniosą się one do domów.  Home office, ograniczenia w restauracjach, godziny dla seniorów czy opieka nad dziećmi 24/h zmieniły nasz prywatny czas. Gdzie więc w tej długiej liście obowiązków domowych znaleźć czas na robienie  pierogów? Zapewne to pytanie zadaje sobie niejedna gospodyni domowa. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyjście naprzeciw tym zapracowanym. Dostarczanie świątecznych posiłków i ciast z dowozem do domu, może być doskonałym pomysłem na świąteczny biznes. Warto także pomyśleć o wynajmowaniu zastawy stołowej.

2. Świąteczne maseczki

Epidemiolodzy uważają, że Covid-19 przywita z nami 2021 rok. Z uwagi na czerwoną strefę, będzie dalszy nakaz noszenia maseczek - nawet zimą.  Ta przykra sytuacja może się okazać także doskonałą okazją na produkcję maseczek, które oprócz ochrony, będą także umilać klientom ten świąteczny czas.

3. Ozdoby świąteczne

Listopad to dobry czas, aby rozpocząć produkcję własnoręcznych ozdób świątecznych. Można sprzedawać stroiki, wieńce bożonarodzeniowe, własnoręczne kartki świąteczne czy ozdoby na choinkę. Co ważne, nie trzeba do tego celu zakładać firmy. Sprzedawanie ozdób może odbywać się, dzięki tak zwanej działalności nierejestrowanej.

4. Przedświąteczne sprzątanie

Z zachowaniem zasad epidemiologicznych możesz świadczyć usługi sprzątające. Szkoły zostały zamknięte, rodzice przeszli na home office, a w domu jest zapewne wielki chaos. Na pewno znajdzie się rodzina, która chętnie skorzysta z usług świątecznego sprzątania. Święta to zawsze dobry czas na "odgruzowanie" całego domu.

5. Opieka nad zwierzętami

Te święta mogą być nieco inne. Rodziny będą spotykać się zapewne w mniejszym gronie lub postanowią ten czas spędzić nieco inaczej. Być może zdecydują się na samotny wyjazd do domku w górach. Wielu z nich zapewne nie będzie miało gdzie zostawić swoje zwierzaki. Bo jak wiadomo nie każdy pupil nadaje się do psiego hotelu. Stąd wielu z nich będzie szukać osób prywatnych, które za opłatą mogłyby zaopiekować się ich  czworonogiem.

6. Wyprzedaż garażowa

To niebanalny pomysł na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy i coraz częściej praktykowany sposób na znalezienie "unikatowych" upominków dla najbliższych. Może warto zorganizować taką wyprzedaż na swoim osiedlu?

Co powinno jeszcze się znaleźć na tej liście?

***

Polecamy także:

Jak można zarabiać na zimie?

Jak zarabiać na świętach? - czyli kilka pomysłów na grudniowy biznes

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook