Kto zarobi na Bożym Narodzeniu?

30 lis 2021
foto: unsplash

Zazwyczaj okres świąteczny cieszył się dużym zainteresowaniem i grudniowy biznes był dla przedsiębiorców potężnym zastrzykiem gotówki. Wynajem Świętego Mikołaja, organizacja imprez okolicznościowych dawały możliwość "dorobienia" nawet 150 zł na godzinę. Ostatnie dwa lata nie przypominają jednak tych najlepszych czasów. I choć los Śnieżynek i Mikołajów jest pod znakiem zapytania, to nadal są biznesy, które nie odczują skutków dodatkowych obostrzeń. Jaki biznes zarobi zatem na świętach?

  1. Firmy kurierskie to jedna z branż, która z powodu koronawirusa odnotowała bardzo dobre wyniki. A przygotowania do świątecznego sezonu rozpoczęła już we wrześniu. W tej świątecznej klasyfikacji, kurierzy zajmują bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce.
  2. Sklepy internetowe również zarobią na pandemii. Zakupy online są dla wielu wygodniejszą opcją, niż bieganie po parkach handlowych. Z kanapy, bez stania w korkach i dodatkowego przemieszczania się, można teraz kupić wszystko. Ponadto, niektórzy nadal obawiają się zarażenia koronawirusem. Dlatego w okresie zmożonego ruchu, nie będą ryzykować wizytą w dużych skupiskach ludzi. A swoje zakupy zamówią online.
  3. Sklepy z alkoholem to kolejny segment, który znaczące wzrosty notuje w okolicach Świąt i przypadającego karnawału. Polacy będą dokonywać zakupu alkoholu nie tylko na okres świąteczny, ale także na Sylwester i powitanie Nowego Roku - tym bardziej, że wielu z nich zrezygnuje z uczestnictwa w imprezach orgaznizowanych w lokalach.
  4. Sklepy z zabawkami  to branża, o której warto także wspomnieć. Nie da się jednoznacznie wskazać, ile zabawek zostanie zakupionych online, a ile sprzeda się stacjonarnie. Wiadomo jednak, że jest to branża,  która w okresie świątecznym będzie generować znaczące zyski. W końcu gdzieś Mikołaj musi kupić prezenty ;)
  5. Supermarkety to kolejna branża, która zanotuje zysk w przedświątecznych dniach. W supermarketach klienci kupują produkty spożywcze, środki do sprzątania, a nawet świąteczne dekoracje do domu.  Statystyki pokazują, że tegoroczne koszyki zakupowe mogą być mniejsze, niż te sprzed kilku lat. Niemniej nadal będzie to jedna z branż, która zaliczy zdecydowany zysk, ponieważ należy do segmentu tak zwanych "pierwszych potrzeb".

Jakie biznesy zarobią na świętach Twoim zdaniem? Podziel się opinią na naszym Facebooku!

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook