MOYA przejmuje stacje eMILA

16 cze 2020
źródło: biuro prasowe MOYA

Anwim S.A., który jest właścicielem marki franczyzowych stacji MOYA, podpisał umowę przedwstępną na przejęcie sieci bezobsługowych stacji paliw eMILA. 

Transakcja zostanie ostatecznie sfinalizowana po wydaniu zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Łącznie Anwim przejmie w tym roku 26 obiektów. Na przyszły rok zaplanowany jest także rebranding zakupionych stacji.

eMILA jest to sieć bezobsługowych stacji paliw należąca do spółki BM Reflex. Stacje charakteryzują się w pełni zautomatyzowanym formatem tankowania  oraz systemowi płatności przy dystrybutorze.

Idea stacji samoobsługowych doskonale wpisuje się w tzw. „nową normalność”, która nastała w konsekwencji panującej wciąż pandemii koronawirusa. Niektórzy klienci chcą mieć obecnie możliwość szybkiego zatankowania i płatności przy samym dystrybutorze bez konieczności wchodzenia do sklepu. Przejęcie sieci eMILA to odpowiedź na potrzeby tego segmentu klientów. Inni z kolei mają potrzebę zrobienia przy okazji dodatkowych zakupów, odpoczynku w podróży czy napicia się gorącej kawy. Trzecim segmentem są klienci flotowi. Po włączeniu stacji eMILA do sieci MOYA będziemy jedyną siecią w kraju łączącą w ramach jednej marki trzy formaty stacji – tradycyjne stacje obsługowe, stacje automatyczne dla klientów indywidualnych i automatyczne stacje flotowe, co pozwoli nam kompleksowo obsłużyć wszystkie ww. segmenty klientów – mówi Paweł Grzywaczewski, członek zarządu Anwim S.A. odpowiedzialny za rozwój sieci MOYA.

Przejęcie sieci bezobsługowych stacji paliw eMILA jest istotnym krokiem zbliżającym nas do realizacji strategii i rozbudowy sieci MOYA do 350 placówek do końca 2023 r. Obiekty eMILA prezentują oryginalny format stacji samoobsługowych, skierowanych do odbiorcy indywidualnego. Chcemy rozwijać i ulepszać ten koncept zapewnia Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim S.A.

***

Polecamy także:

Orlen przejmie kioski Ruch

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook