Najgłupsze pomysły na biznes, które okazały się sukcesem! cz.3

15 paź 2020
źródło: materiały prasowe

- Powód, dla którego mogłam odnieść sukces finansowy to fakt, że nigdy, nawet przez minutę nie skupiałam się na pieniądzach" - opowiadała Oprah Winfrey, bizneswoman w branży mediów. Może to jest właśnie kluczem do udanego biznesu? Czasem niektóre pomysły na biznes wydają się absurdalne, ale ich realizacja może przynieść miliony. 

Zapraszamy do trzeciej części artykułu. Przedstawiamy kolejne TOP 5 zaskakujących pomysłów na biznes.

1.  "Tinder" dla byków i krów

Tudder to nowa aplikacja stworzona przez brytyjski start-up Hectare, która jest nazywana potocznie „Tinderem dla bydła”.  Jej głównym celem jest pomoc rolnikom w znalezieniu zwierząt do rozrodu. Działanie aplikacji jest bardzo zbliżone do tego znanego z Tindera. Rolnik również widzi zdjęcie, które może zaakceptować lub odrzuć. Pod każdym z profili znajduje się również krótki opis. Rolnicy wykorzystują tę aplikację również do sprzedaży zwierząt.

2. Bielizna pochłaniająca gazy

Polska firma - Wiatrodyskretni.pl wymyśliła sobie, że będzie sprzedawać bieliznę pochłaniającą nieprzyjemne zapachy. Bielizna zawiera panel z aktywnym węglem, którego zadaniem jest pochłanianie gazów. Produkt zyskał także popularność w Wielkiej Brytanii i Czechach. Dostępny jest również w Polsce.

3. Wkład do kominka o zapachu kurczaka z KFC

Amerykańska firma Enviro Log postanowiła wyprodukować wkład do kominka o zapachu kultowego kurczaka KFC. O sukcesie tego pomysłu pisało wiele czasopism. Ten absurdalny pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

4.  Kajak składany do plecaka

Dwóch Belgów postanowiło popracować nad kajakiem, który nie zajmowałby dużo miejsca, a jego transport okazałby się prostszy. Stąd postanowili skonstruować go w taki sposób, aby było możliwe jego składanie. Pomysł okazał się ciekawym rozwiązaniem i szybko zyskał na popularności. W zaledwie kilka dni udało się sprzedać około tysiąc sztuk tego nietypowego modelu.

5. Meble z ziemniaczanych obierek

Brytyjska firma - Firma Chip's Board chciała przyczynić się do poprawy stanu środowiska i wymyśliła, że odpady z ziemniaków mogą posłużyć do wytwarzania mebli. Masa wyprodukowana z obierek stała się podstawą mebli. Do stworzenia 1 metra kwadratowego materiału firma wykorzystuje około 2200 skórek ziemniaków.

Chyba nikt nie zna odpowiedzi, dlaczego niektóre absurdy okazują się strzałem w dziesiątkę. Te przykłady pokazują jedynie, jak biznes potrafi być elastyczny. Dla jednych głupie pomysły są odwagą, dla innych niepotrzebną inwestycją.

***

Polecamy także:

Najgłupsze pomysły na biznes, które okazały się sukcesem!

Najgłupsze pomysły na biznes, które okazały się sukcesem!

Wyrok dla franczyzobiorcy Subway'a

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook