Największy franczyzobiorca Subway w Polsce ma 44 punktów! W sklepach "pocztowych" nie będzie można sprzedawać alkoholu? - flesz tygodnia

26 mar 2021
źródło: dostępne materiały prasowe i publikacje

Największy franczyzobiorca Subway w Polsce ma już 44 punktów. Mr Hamburger wypowiada umowy franczyzowe. Tam gdzie odbierzesz paczkę, nie kupisz alkoholu -  NSZZ Solidarność wychodzi z nową propozycją zmian. A Zdrowa Krowa otwiera restaurację w Cavatina Hall. To jest najnowszy flesz tygodnia od Franczyza INFO! W tym tygodniu pojawiło się dużo "eko informacji".

UWAGA! Poniższe treści nie powielają się z opublikowanymi artykułami w tym tygodniu - to całkowicie dodatkowa garść informacji.

1. Auchan rezygnuje z jaj z chowu klatkowego!

Firma Auchan Retail Polska podjęła decyzję o całkowitym wycofaniu ze sprzedaży jaj świeżych z chowu klatkowego oraz wyeliminowaniu ich ze wszystkich produktów marki własnej zawierających w swoim składzie jaja świeże i przetworzone do roku.

Największy franczyzobiorca Subway w Polsce ma już 44 lokalizacje! W sklepach "pocztowych" nie będzie można sprzedawać alkoholu? - flesz tygodnia

2. Największy franczyzobiorca Subway w Polsce ma już 44 lokalizacji!

Amic Energy  otworzył kolejną franczyzową restaurację pod szyldem Subway. Nowy punkt mieści się przy ul. Dworcowej w Inowrocławiu. Firma jest największym franczyzobiorcą tej marki w Polsce, ponieważ posiada w swojej sieci 44 lokalizacje.

Amic Energy to sieć stacji paliw i największy franczyzobiorca Subway w Polsce.

Największy franczyzobiorca Subway w Polsce ma już 44 lokalizacje! W sklepach "pocztowych" nie będzie można sprzedawać alkoholu? - flesz tygodnia

3. Rzecznik MŚP zwraca się o szczepienia dla handlu!

Rzecznik MŚP zwrócił się do Ministra Zdrowia o szybsze włączenie do szczepień sektora handlu.

- Zaszczepienie pracowników sektora handlu jest niezmiernie ważne, aby umożliwić ciągłość funkcjonowania obiektów handlowych. Szybsze uwzględnienie tej grupy w Narodowym Programie Szczepień zwiększy poczucie bezpieczeństwa wśród pracowników handlu i klientów, robiących zakupy w obiektach handlowych - napisał Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP.

Największy franczyzobiorca Subway w Polsce ma już 44 lokalizacje! W sklepach "pocztowych" nie będzie można sprzedawać alkoholu? - flesz tygodnia

4. RAPORT: Polacy obawiają się straty pracy

Z badania Barometru Rynku Pracy Work Service wynika, że 35 procent pracujących obawia się utraty pracy. A 57 procent pracowników odczuło w swoim miejscu pracy konsekwencje epidemii. Średnio jeden na trzech z badanych wskazał na zmniejszone zatrudnienie.

Detaliczny gigant odnotował nieoczekiwany wzrost zysków!

5. Stokrotka rezygnuje z gazetek!

Stokrotka chce być bardziej eko i postanawia zrezygnować z kolportażu gazetek promocyjnych. Firma wprowadza także do swojego asortymentu nowe torby na zakupy.

stokrotka Największy franczyzobiorca Subway w Polsce ma już 44 lokalizacje! W sklepach "pocztowych" nie będzie można sprzedawać alkoholu? - flesz tygodnia

6. Tam gdzie odbierzesz paczkę, nie kupisz alkoholu - nowa propozycja zmian od NSZZ Solidarność

NSZZ Solidarność chce zamknąć "możliwość" działania wybranym sklepom w niedziele niehandlowe. Mowa tutaj o sklepach, które oferują usługi kuriersko-pocztowe. Solidarność ma przedstawić propozycje nowelizacji ustawy o zakazie handlu, poprzez wprowadzenie zapisu, który zakazałby placówkom pocztowym (małym sklepom świadczącym takie usługi) sprzedaży alkoholu. Propozycja ma się opierać na wykorzystaniu ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem, niedziele niehandlowe nie obowiązują punktów pocztowych. Stąd większość osiedlowych sklepów, aby móc działać również w zakazane niedziele, wprowadza do swojego sklepu usługi pocztowe (nadawanie/odbiór paczek). Taki status mają wprowadzone m.in. Żabki czy sklepy Carrefour Express.

Zakaz sprzedaży alkoholu w placówkach pocztowych, zmusiłby te punkty do zaprzestania pracy w "zakazane" niedziele.

Żabka Największy franczyzobiorca Subway w Polsce ma już 44 lokalizacje! W sklepach "pocztowych" nie będzie można sprzedawać alkoholu? - flesz tygodnia

7.  Mr Hamburger wręcza wypowiedzenia umów franczyzowych

Money.pl poinformował, że Zarząd Mr Hamburger SA dokonał wypowiedzenia umów franczyzowych na prowadzenie barów w sieci Mr Hamburger w Pniowie, Słubicach, Sarnowie i Woszczycach. Wypowiedzenia zostały złożone ze skutkiem na 30 czerwca br. Powodem wypowiedzeń umów franczyzowych jest zmiana koncepcji i wizji całej spółki.

Mr Hamburger to polska sieć typu fast food, założona w 1990 roku w Chorzowie. Firma działa od ponad dwudziestu lat (pierwszy punkt Mr Hamburger powstał w 1990 roku). Firma była pionierem na rynku fast food w Polsce i jako jedna z pierwszych rozpoczęła franchising.

8. Zdrowa Krowa pojawi się w Cavatina Hall!

Sieć restauracji Zdrowa Krowa, działająca w modelu franczyzowym, zdecydowała się otworzyć swój pierwszy lokal w Bielsku-Białej.

- Wybierając lokalizację, w której powstanie Zdrowa Krowa, zwracamy uwagę na jej spójność z naszą marką i naszym konceptem restauracyjnym. Zdecydowaliśmy się na wybór Cavatina Hall, ponieważ dzięki połączeniu biurowca klasy A z salą koncertową, powstał unikatowy obiekt w skali całej Polski, dzięki któremu możemy kierować ofertę zarówno do osób na co dzień pracujących w biurach, zainteresowanych zjedzeniem dobrego lunchu w przerwie w pracy, jak i widzów odwiedzających salę koncertową, chcących spędzić wieczorem czas z przyjaciółmi czy osób szukających miejsca na zjedzenie niedzielnego rodzinnego obiadu– mówi Robert Kuc, twórca i właściciel sieci gastronomicznej Zdrowa Krowa.

- Ze względu na prestiż Cavatina Hall bardzo starannie przeprowadziliśmy wybór operatora mającego prowadzić lokal gastronomiczny, by mieć pewność, że restauracja tu działająca stanie się również magnesem przyciągającym bielszczan do naszego obiektu; miejscem odpowiednim zarówno do celebrowania ważnych uroczystości, jak i zrelaksowania się w miłej atmosferze w kameralnej przestrzeni.“– wyjaśnia Krzysztof Wilczak, Leasing Manager Cavatina Holding. Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę z siecią restauracji Zdrowa Krowa, która wie, że każdy szczegół decyduje o smaku i dlatego tak bardzo ważne jest kompleksowe dbanie o jakość – dodaje.

9. Amrest ma w planach 130 nowych restauracji w 2021 roku!

Amrest - operator takich marek jak Pizza Hut czy KFC poinformował w swojej prezentacji o ambitnych planach na 2021 roku. Firma planuje otwarcie 130 nowych restauracji.

10.  Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej przygotowuje się do pozwu zbiorowego!

Dzisiaj, tj. 26 marca o godzinie 10.30 odbędzie się telekonferencja branż: eventowej, gastronomicznej, cateringowej, vendingowej oraz najemców powierzchni w galeriach. Przedsiębiorcy pod przewodnictwem prawników będą pracować nad pozwem zbiorowym.

11. Żabka zgasi światła na Ziemi!

w tym roku Żabka ponownie angażuje się w organizowaną przez WWF akcję „Godzina dla Ziemi”, która inspiruje ludzi na całym świecie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. 27 marca br. o godz. 20:30, w ramach „Godziny dla Ziemi”, Żabka wygasi na 60 minut zewnętrzne elewacje we wszystkich ponad 7000 sklepów w Polsce, a także centrali w Poznaniu. W ten sposób sieć chce zwrócić uwagę na najważniejsze problemy ekologiczne i zachęcić do podejmowania inicjatyw prośrodowiskowych franczyzobiorców, klientów, pracowników i interesariuszy. Tegoroczna „Godzina dla Ziemi” organizowana jest na rzecz ochrony Morza Bałtyckiego.

***

Przeczytaj także:

7-Eleven wprowadza usługę drive-thru

7-Eleven wprowadza usługę drive-thru

franczyzobiorca Subway

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook