Rynek fast food osiągnie 931 mld dolarów na świecie do 2027 roku!

03 sie 2020
źródło: franchising.com

Firma Research and Markets przedstawiła najnowszy raport, badający rynek  fast food. Z badania wynika, że do 2027 roku osiągnie on o 931 miliardów dolarów. 

Przedstawiamy kluczowe wnioski z najnowszego raportu:

  • Wielkość rynku fast food została wyceniona na 647,7 mld dolarów w 2019 r. I szacuje się, że osiągnie on 931,7 mld USD do 2027 r., Rosnąc na poziomie 4,6% CAGR w okresie prognozy.
  • Szacuje się, że najszybszy wzrost odnotuje segment kuchni azjatyckiej i latynoamerykańskiej.
  • Według badania to Stany Zjednoczone były najważniejszym rynkiem fast food w 2019 roku.
  • Zwiększenie zainteresowania rynkiem fast food może przynieść wyższe koszty otwarcia restauracji.
  • Badanie pokazuje, że zbyt duża aktywność przedsiębiorców w tym segmencie gastronomicznym może wpłynąć na jakość jedzenia i obawę o zdrowie konsumentów (choroby cywilizacyjne).
  • W raporcie eksperci przewidują, że zbyt dynamiczny wzrost restauracji typu fast food może także wpłynąć negatywnie na cały rynek fast food na świecie (brak atrakcyjności dań, przeciętność, identyczne potrawy, ten sam schemat)

Raport z firmy Research and Markets z siedzibą w Dublinie w Irlandii. Pełny raport można znaleźć na stronie www.researchandmarkets.com.

Fast Food to jedna z najczęściej wybieranych branż przez młodych przedsiębiorców. To także najpopularniejszy sektor, który rozwija się we franczyzie.

***

Polecamy także:

Badanie: Kim jest klient restauracji typu fast food?

Badanie: Kim jest klient restauracji typu fast food?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook