Shop in shop w kolejnych franczyzowych placówkach!

19 lip 2020
źródło: retailnet i dlahandlu.pl

Sieci franczyzowe SPAR i Stokrotka wdrażają koncept shop in shop, który w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Jakie marki uatrakcyjnią asortyment tych sieci?

Sklep w sklepie w sieciach Spar

W sklepach EUROSPAR znajdujących się między innymi w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie oraz w Poznaniu znaleźć można stoisko polskiej sieci drogerii Vica. Docelowo strefy z ekspozycją Vica mają się pojawić nawet w 45 sklepach sieci SPAR. Firma planuje udostępnienie przestrzeni również innym markom.

Spar ( źródło: retailnet.pl)

– Ekspozycje polskiej sieci drogerii Vica są świetnym uzupełnieniem asortymentu i elementem dostosowania do wysokich standardów sieci SPAR placówek Piotr i Paweł, które przechodzą rebranding. Dwie lokacje pilotażowe stref Vica w Poznaniu i Warszawie pozwolą nam zaobserwować potrzeby naszych klientów i zbadać ich zadowolenie z oferty produktów. Zakładamy, że Shop in Shop tej marki może pojawić się nawet w 45 sklepach SPAR. Wdrażamy ekspozycje także innych partnerów w naszych sklepach Nie zwalniamy tempa i planujemy kolejne wdrożenia ekspozycji Shop in Shop także innych partnerów w sklepach SPAR, m.in. marki Greno – dostarczającej najwyższej jakości ręczniki, pościele i inne tekstylia domowe – w następnych 21 sklepach – podkreślił Rob Philipson, członek zarządu SPAR Group (retailnet.pl).

Sklep w sklepie w sieciach Stokrotka

Podobną innowację wprowadza sieć Stokrotka. W nowej odsłonie sklepów tej firmy pojawią się stoiska marki Dajar. Wprowadzona koncepcja jest jednym z elementów modernizacyjnych spółki.

- Stawiamy na dynamiczny rozwój, doskonalimy się i zmieniamy, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Inwestujemy w nowe technologie, wprowadzamy kasy samoobsługowe, zmieniamy ustawienie w naszych sklepach tak, żeby nasi klienci czuli się komfortowo, mogli zrobić zakupy intuicyjnie, szybko, kompleksowo i w atrakcyjnych cenach - podkreśla Krzysztof Trojanowski, dyrektor operacyjny, członek zarządu Stokrotka sp. z o.o. (dlahandlu.pl).

Stokrotka (źródło: dlahandlu.pl)

Stokrotki z nową ekspozycją można znaleźć w Katowicach i Rzeszowie.

Sklep w sklepie to koncepcja, gdzie właściciel marki zajmuje przestrzeń w sklepie innego przedsiębiorcy. Często ta koncepcja nazywana jest sklepem monobrandowym. Taki model najczęściej spotykany był zagranicą i dotyczył marek modowych takich jak: UGG, Levi's czy Adidas, które wewnątrz swoich własnych sklepów posiadały wyznaczone miejsce gdzie sprzedawana była inna marka. Obecnie ten format coraz częściej spotykany jest na rynku polskim - co ciekawe coraz częściej pojawia się w branży spożywczej i przemysłowej.

***

Polecamy także:

Shop in shop - koncept, który przyniesie handlu miliony?

Shop in shop - koncept, który przyniesie handlu miliony?

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook