Sieć Dominium przejęta przez franczyzowego giganta!

07 sty 2021
źródło: businessinsider.com

O tej fuzji mówiono nieoficjalnie już w minione wakacje. Teraz ta informacja została formalnie potwierdzona. To już pewne, sieć polskich pizzerii Dominium zostaje przejęta. Polski podmiot zostanie przechwycony przez właściciela głównej franczyzy Domino's Pizza Poland.

Szykuje się wielka transakcja na rynku restauracyjnym

W celu rozliczenia tej transakcji,  Domino's Pizza Poland wyemituje nowe akcje dla Malaccan Holdings (właściciela sieci Dominium). Emisja ma liczyć około 283,8 mln sztuk po 0,08 funta i zostanie uznana za w pełni opłaconą niezabezpieczoną pożyczkę w wysokości 1,3 mln euro. Dodatkowo niespłacony dług sieci Dominium, który wynosi 6,2 mln euro, zostanie przekształcony na kolejny niezabezpieczony weksel o tej samej wartości co kwota do spłacenia. W sumie po zakończeniu przejęcia, na rzecz Malaccan Holdings (właściciela Dominium) zostaną wystawione weksle pożyczki o wartości 7,5 mln euro. Jak podaje BI obligacje te nie będą wymienialne.

Warunkiem wejścia w życie tej wielkiej transakcji jest udzielenie zgody na nią przez akcjonariuszy Domino's Pizza Poland.

Firma pozyska 3,5 mln funtów poprzez sprzedaż i subskrypcję łącznie 43,75 mln nowych akcji po cenie emisyjnej 0,08 funta za akcję. Zostanie również przeprowadzona oferta sprzedaży 21,8 mln akcji, które stanowią część odpłatnych akcji wyemitowanych na rzecz Malaccan Holdings i które również zostaną uplasowane po tej samej cenie emisyjne - wynika z oświadczenia zarządu (cyt. BI).

Dominum Pizza to sieć polskich pizzerii, która liczy około 60 lokalizacji i działa na rynku od 1993 roku. Sieć rozwija się także w formie franczyzy. Zaś Domino's Pizza to światowy gigant na rynku franczyzy, którego początki sięgają 1961 roku. Obecnie sieć liczy 17 tysięcy punktów na całym świecie.

 

***

Polecamy także:

Domino's - idealny biznes dla Entuzjastów Pizzy!

Domino's - idealny biznes dla Entuzjastów Pizzy!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook