Sieć franczyzowa ABC będzie prowadzona przez spółkę zależną Eurocash

06 cze 2022

Zarząd spółki Eurocash S.A. w ostatnim czasie przekazał projekty uchwał na Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki, które zostało zaplanowane na ostatni dzień czerwca bieżącego roku. Jednym z projektów jest decyzja o zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz spółki zależnej. Tym samym sieć franczyzowa ABC zyska nowego właściciela.

Grupa ABC z nowymi właścicielami

"Jak czytamy w projekcie uchwały, chodzi o zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP), obejmującej zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności w postaci
detalicznej sieci sklepów franczyzowych „ABC”. Zwyczajne Walne Zgromadzenie ma wyrazić także zgodę na przejęcie przez podmiot zależny wszelkich zobowiązań związanych z ZCP lub działalnością prowadzoną przez spółkę w ramach ZCP." - informuje serwis dlahandlu.pl.

"Zbycie ZCP dokonane zostanie w ten sposób, iż wniesione ono zostanie tytułem aportu do spółki zależnej (tj. spółki, w której Eurocash – bezpośrednio lub pośrednio – posiada 100% udziałów)" - można przeczytać w komunikacie zarządu grupy Eurocash S.A.

Grupa ABC zyska zatem nowego właściciela w postaci spółki zależnej od grupy Eurocash. A przypomnijmy, że pod szyldem grupy, która jest największą detaliczną siecią handlową, działa aktualnie ponad 9 tysięcy lokalnych sklepów na terenie całego kraju, które są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook