Sonda: wsparcie franczyzobiorców w dobie koronawirusa- komentarz Sfinks Polska

30 mar 2020

Obecna sytuacja powoduje dezorientację w każdej branży. Jak to wygląda w sieciach franczyzowych? Czy wszyscy franczyzobiorcy mogą liczyć na pomoc z centrali w dobie koronawirusa? Specjalnie dla Państwa przeprowadziliśmy sondę wśród sieci franczyzowych, w której zapytaliśmy jak wspierają swoich franczyzobiorców w tym ciężkim okresie. Dodatkowo poprosiliśmy o prognozy na najbliższe dwa - trzy miesiące.

Przez najbliższe dni będziemy specjalnie dla Państwa kontynuować cyklicznie sondy, przeprowadzone w znanych sieciach franczyzowych. Tym razem zapraszamy do przeczytania odpowiedzi Pani Doroty Cacek - Wiceprezesa Zarządu Sfinks Polska.

Jak wspieracie Państwo swoich franczyzobiorców i jakie przewidujecie Państwo prognozy na przyszłe dwa- trzy miesiące?

odpowiedź Sfinks Polska:

Trudno obecnie prognozować, jak będzie wyglądała sytuacja w kolejnych miesiącach, bo wszystko zależy od tego, jak długo będzie obowiązywać stan epidemii i wprowadzone przez rząd w związku z tym ograniczenia. Na bieżąco analizujemy sytuację i możliwe scenariusze działań celem przeciwdziałania negatywnym skutkom dla branży restauracyjnej. Obecnie staramy się wspierać franczyzobiorców, doradzając, w jaki sposób skorzystać z już dostępnych dla przedsiębiorców rozwiązań takich jak odłożenie składek na ZUS i w tym celu przekazujemy im potrzebne materiały informacyjne. Jednak kwestią decydującą będzie faktyczny kształt działań osłonowych, który zostanie uchwalony przez sejm i przygotowujemy się do szerszego wsparcia franczyzobiorców w tym procesie. 

 

***

Polecamy także:

Sonda: wsparcie farnczyzobiorców w dobie koronawirusa- komentarz Xtreme Fitness Gyms

Sonda: wsparcie farnczyzobiorców w dobie koronawirusa- komentarz Xtreme Fitness Gyms

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook