Sonda: wsparcie franczyzobiorców w dobie koronawirusa- komentarz sieci Żabka

23 mar 2020
foto: pixabay

Obecna sytuacja powoduje dezorientację w każdej branży. Jak to wygląda w sieciach franczyzowych? Czy wszyscy franczyzobiorcy mogą liczyć na pomoc z centrali? Specjalnie dla Państwa przeprowadziliśmy sondę wśród sieci franczyzowych, w której zapytaliśmy jak wspierają swoich franczyzobiorców w tym ciężkim okresie. Dodatkowo poprosiliśmy o prognozy na najbliższe dwa - trzy miesiące.

Przez najbliższe dni będziemy specjalnie dla Państwa publikować cyklicznie sondy przeprowadzone w sieciach franczyzowych, które wyraziły na to zgodę. Tym razem zapraszamy do przeczytania odpowiedzi jaką uzyskaliśmy od Biura Prasowego Sieci Żabka.

Jak wspieracie Państwo swoich franczyzobiorców i jakie przewidujecie Państwo prognozy na przyszłe dwa- trzy miesiące?

odpowiedź Biura Prasowego Sieci Żabka:

W trosce o bezpieczeństwo franczyzobiorców, kasjerów i klientów podjęliśmy jako sieć szereg działań, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa:

 • Dystrybuujemy środki dezynfekujące, do czego szerzej odnosimy się w odpowiedzi na drugie pytanie. Opracowaliśmy również procedurę tworzenia środka dezynfekującego przez franczyzobiorcę we własnym zakresie na bazie spirytusu.
 • Równolegle do środków dezynfekujących dystrybuujemy rękawiczki lateksowe – niemal wszyscy franczyzobiorcy otrzymali już dwie partie, w drodze jest kolejna. Dodatkowo, zamierzamy dodawać rękawiczki do każdej kolejnej dostawy, która odbywa się co dwa dni.
 • Franczyzobiorcom przesłaliśmy także rękawice foliowe, rozpoczęliśmy kolejne dostawy po 25 paczek na każdy sklep.
 • Podjęliśmy decyzję o ograniczeniu standardowych godzin funkcjonowania sklepów, które będą otwarte od godz. 7:00 do 22:00. Skrócenie godzin otwarcia placówek obowiązuje do odwołania.
 • W celu ograniczenia gromadzenia się osób w placówkach, wprowadziliśmy instrukcję umożliwiającą franczyzobiorcom określanie liczby osób przebywających w jednym czasie w sklepie.
 • Przygotowaliśmy i kończymy dostawy przegród z pleksi, które umożliwiają dodatkową ochronę i pozwalają na oddzielenie na odpowiedni dystans kasjerów od klientów.
 • Wprowadziliśmy do sprzedaży mrożone pieczywo do samodzielnego odpieku w domu.
 • Przygotowaliśmy materiały dla klientów, w których podkreślamy znaczenie zachowania zasad higieny podczas zakupu produktów sprzedawanych bez opakowania, jak pieczywo, warzywa czy owoce.
 • Franczyzobiorcom przesłaliśmy pakiet informacji obejmujący m.in. plakaty i ulotki dla klientów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania czy kontakty do Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych. Aktualne informacje przesyłamy franczyzobiorcom codziennie, podkreślamy także jak ważne jest zachowanie wszystkich zaleceń.
   

Niezależnie od powyższych działań, od dwóch tygodni każdy franczyzobiorca co tydzień otrzymuje w ramach rozliczeń subwencję finansową z myślą o przystosowaniu placówek do nowych, wynikających z zagrożenia koronawirusem, warunków.

***

Polecamy także:

Sonda: wsparcie franczyzobiorców w dobie koronawirusa- komentarz Mcdonald's Polska

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook