Circle K przejmie Carrefour? Synergy otwiera studio franczyzowe - flesz tygodnia (11-15.01.2020)

15 sty 2021
źródło: materiały prasowe, horecatrends, wh.pl

Nie masz czasu na czytanie i szukanie wiadomości po całym Internecie? Robimy to za Ciebie! Oprócz standardowych codziennych treści, proponujemy flesz tygodnia. 

UWAGA! Poniższe treści nie powielają się z opublikowanymi artykułami w tym tygodniu - to całkowicie dodatkowa garść informacji.
1. Circle K chce przejąć Carrefoura!

W sieci pojawiły się informacje, że niebawem może nastąpić jedna z największych transakcji w ostatnim czasie. Firma Alimentation Couche-Tard, która jest właścicielem sieci Circle K, jest zainteresowana przejęciem Grupy Carrefour. Skierowała nawet w tej sprawie zapytanie do francuskiego giganta. Obie strony potwierdzają, że takie zapytanie miało miejsce. Carrefour nie komentuje, czy zdecyduje się na propozycję Circle K i w komunikatach jedynie informuje, że rozmowy są na zbyt wczesnym etapie.

2. Auchan w Polsce ma nowego Prezydenta

W Auchanie następują zmiany, których celem jest przekształcenie firmy w tak zwaną federację przedsiębiorstw. W Polsce i Rumunii najwyższe stanowisko w tej sieci obejmie:  Benoît Lheureux.

3. Studio Synergy otwiera swój pierwszy franczyzowy punkt!

Nowe studio treningu EMS działające w modelu franczyzowym znajduje się przy ulicy Wojewódzkiej w Katowicach. Z uwagi na specyfikę treningu EMS, ta sieć normalnie funkcjonuje w covidowych czasach - mimo zamknięcia branży fitness.

4.  Żabka Polska wspiera 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Ponad 6800 sklepów Żabka będzie uczestniczyć w zbiórce datków na rzecz WOŚP. Klienci, pracownicy firmy, franczyzobiorcy oraz pracownicy sklepów Żabka mają także możliwość wsparcia inicjatywy bezgotówkowo, za pomocą wpłaty do e-Skarbonki dostępnej na stronie sieci.

5. Gowin chce załatać dziurę w tarczy - dodatkowa lista ma już uwzględniać franczyzobiorców handlowych

- W przyszłym tygodniu ogłosimy dodatkową listę kodów działalności gospodarczej, które będą objęte tarczą finansową, również zostaną dołączone do wcześniejszej tzw. tarczy branżowej - powiedział Gowin w "Magazynie EKG" radia TOK FM. 

więcej na temat dziury w tarczy 6.0 związanej z franczyzobiorcami znajdziesz tutaj: https://franczyzainfo.pl/franczyzobiorcy-bez-pomocy-rzadu/
6. Franczyza Gruby Benek podsumowuje 2020 rok!

- (...) Dla sieci pizzerii Gruby Benek rok 2020 był oczywiście gorszy od oczekiwań, ale nie zahamował rozwoju firmy i dał nam świetną okazję do wprowadzenia planowanych od dłuższego czasu zmian. Format działania naszych pizzerii, które od zawsze nastawione są w przeważającej części na dostawy do klienta sprawił, że lockdown nie dotknął nas tak, jak innych lokali. Nie musieliśmy skupiać się na przetrwaniu, tylko na rozwoju. Nasza sieć powiększyła się o nowe pizzerie, rozbudowaliśmy też struktury w centrali marki. Wszystko po to żeby przygotować się na zmiany rynkowe, które nastąpią w wyniku pandemii (...) Wiele lokali naszej sieci działa w małych miejscowościach i to w takich miejscach planujemy kolejne otwarcia. Mocno postawiliśmy na jakość surowców, dzięki czemu możemy w tych miejscach zaproponować produkt na najwyższym poziomie. Nasz model działania oparty o dostawy daje też przewagę pod innym względem – utrzymania poziomu cen i atrakcyjnego food costu. Po otwarciu gastronomii, wiele restauracji zrezygnuje z dostaw, a inne zmuszone będą mocno podnieść ceny. To dwie kwestie, które nas praktycznie nie dotyczą. Model działania w dostawie już dawno nauczył nas bardzo dobrego bilansowania kosztów, czego klasyczne restauracje musiały uczyć się na gorąco (...) - czytamy w komunikacie prasowym firmy.

7. Moya otwiera kolejną franczyzową stację paliw

Sieć MOYA kontynuuje dynamiczny rozwój i ekspansję franczyzową i otwiera kolejne stacje paliw. Zarówno własne jak i te franczyzowe. Najnowszy punkt partnerski znajduje się w Maszewie Dużym (województwo mazowieckie).

***

Polecamy także:

#OtwieraMy - pierwsza restauracja postanawia otworzyć się sama!

#OtwieraMy - pierwsza restauracja postanawia otworzyć się sama!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook