Dr Kluczyk to franczyza, dzięki której staniesz się specjalistą [WYWIAD]

04 sty 2022
artykuł sponsorowany

Czy możliwe jest prowadzenie biznesu w branży, z którą nie miało się do tej pory nic do czynienia? Dr Kluczyk, czyli nowa marka Multi Ice Group, udowadnia, że tak. O założeniach tego konceptu, modelu biznesowym oraz o tym, jak dzięki franczyzie właściciel firmy może stać się specjalistą w nowym fachu, rozmawiamy z Radosławem Charubinem.

Na czym polega koncept Dr Kluczyk?

Dr Kluczyk to nowoczesny punkt dorabiania i kodowania kluczy. Mieści się on w mobilnej, designerskiej przyczepie. Założenia współpracy są bardzo proste. Nasi franczyzobiorcy otrzymują w pełni wyposażony lokal, który dostarczamy na wskazane miejsce i montujemy bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę. Ale to nie wszystko, bowiem gwarantujemy im też w pakiecie wszelkie niezbędne urządzenia oraz oprogramowanie. Mówiąc bardzo obrazowo – partnerzy kupują biznes gotowy do zarabiania od pierwszego dnia.

Warto zaznaczyć, że to pierwsza tego typu franczyza w Polsce, przede wszystkim pod względem branży, w której działa, ale także kompleksowości oferty. Szczególnie ta ostatnia cecha wyróżnia na rynku marki skupione wokół Multi Ice Group – LodyBonano oraz “u Lodziarzy” Wytwórnia Lodów Polskich.

Mówi Pan, że biznes jest gotowy do zarabiania, ale ktoś przecież musi wykonywać profesjonalną usługę. Szukacie więc osób, które posiadają wiedzę z zakresu dorabiania kluczy czy właściciel we własnym zakresie zatrudnia pracownika?

Każdy franczyzobiorca przechodzi u nas profesjonalne szkolenie, podczas którego zgłębia wszystkie tajniki tego fachu. Dorabiania i kodowania kluczy można się nauczyć w bardzo krótkim czasie. Nasi partnerzy otrzymują więc nie tylko pomysł na biznes czy miejsce zarobku, ale po prostu – stają się specjalistami w swojej dziedzinie. Oczywiście, od nich zależy, czy będą świadczyć usługi sami, czy zatrudnią do tego pracownika. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki szkoleniu zyskają gruntowną wiedzę oraz umiejętności z tej wąskiej dziedziny.

Czy w związku z tym stawiacie franczyzobiorcom jakieś inne wymagania?

Do prowadzenia Dr Kluczyk wystarczą chęci do pracy, umiejętność pracy z ludźmi oraz kapitał na pokrycie kosztów inwestycji. Nie trzeba posiadać specjalnego wykształcenia ani doświadczenia w prowadzeniu firmy czy pracy w branży. Wszystkiego uczymy naszych partnerów od podstaw i prowadzimy ich przez każdy etap współpracy. To biznes absolutnie dla każdego.

Wspomniał Pan o kosztach. O jakich kwotach mówimy?

Minimalny wkład własny to 25 tys. zł. Co ważne, nie pobieramy żadnej opłaty licencyjnej. Bieżącą należnością jest miesięczna opłata – 5% od obrotu. Opłata franczyzowa w wysokości od 500 zł miesięcznie pojawia się natomiast dopiero w drugim roku współpracy. Pozwala to właścicielowi we własnym tempie zbudować bazę klientów, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zapewniamy też partnerom pomoc w uzyskaniu finansowania. Pomagamy wyszukiwać i starać się o dofinansowanie ze źródeł unijnych czy rządowych. To więc dobry biznes dla osób, które na przykład, są na etacie, prowadzą już inne biznesy, ale chcą się dalej rozwijać, planują założyć swoją pierwsza firmę czy szukają alternatywy dla dotychczasowej pracy.

A na jakie zyski mogą liczyć franczyzobiorcy Dr Kluczyk?

Minimalne zyski zaczynają się od 10 tys. zł miesięcznie. Dorabianie i kodowanie kluczy to usługa wysokomarżowa, dlatego przy rozbudowanej bazie klientów, w krótkim czasie można cieszyć się dobrymi zarobkami. Z naszego 18-letniego doświadczenia na rynku franczyz wynika, że partnerzy sieci po “wypróbowaniu” i nauczeniu się prowadzenia danej marki, szybko decydują się na otworzenie kolejnych lokali – w ramach tego samego lub innego konceptu opartego na podobnych zasadach. Multifranczyza pozwala więc dalej mnożyć zyski i czerpać korzyści nie z jednego, a kilku punktów.

Jak wygląda sam proces dołączenia do franczyzy?

Cała procedura jest prosta. Wystarczy zadzwonić lub umówić się na spotkanie, a nasz opiekun franczyzy odpowie na wszystkie pytania. Przedstawi ofertę, warunki współpracy oraz możliwości finansowania. Później następuje podpisanie umowy, a my w krótkim czasie montujemy punkt w wybranej lokalizacji. Właściciel przechodzi szkolenie, po którym jest w pełni przygotowany do świadczenia profesjonalnych usług na najwyższym poziomie. I już. Można zacząć zarabiać.

Więcej informacji na temat franczyzy Dr Kluczyk można znaleźć na stronie:
https://drkluczyk.pl/

lub pod nr telefonu: 570 303 032

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook