Wywiad: O franczyzie na kółkach z Krystianem Zarembą - Sales Menagerem Bike Café

08 lut 2020

Z pasji do rowerów i kawy powstał świetny pomysł – Bike Café. Państwa kawiarnie na kółkach możemy spotkać w niemalże każdym mieście.

  • Ile mobilnych kawiarni jest już w Polsce?

Obecnie posiadamy 65 kawiarni w Polsce.

  • Od 2014 roku oferujecie Państwo współpracę w systemie franczyzowym. Wasze kawiarnie na kółkach można spotkać także w innych państwach. Gdzie i kiedy powstał pierwszy, zagraniczny "kawowy rower"?

Pierwszy Bike Café powstał w lipcu 2016 roku w Helsinkach.

  • Co należy zrobić, aby dołączyć do Państwa sieci franczyzowej?

Najlepiej skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Prześlemy ofertę i propozycję terminu spotkania franczyzowego, podczas którego opowiadamy  o całej koncepcji franczyzy Bike Café.

  • Czy wymagany jest wkład własny? I co z rowerem – gdzie taki można kupić?

Wkład własny to kwota zakupu roweru. Rowery Bike Café produkujemy w naszej siedzibie w  Poznaniu. Można sfinansować zakup roweru Bike Café na kilka sposobów. Jeśli wybieramy leasing to leasingodawca jest właścicielem roweru do czasu wykupu i wtedy wkład własny w postaci pierwszej raty leasingowej jest wymagany. Można także skorzystać z kredytu bankowego, dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub innych funduszy pomagających młodym firmom.

franczyzainfo

Krystian Zaremba - Sales Menager Bike Café
  • Czy potencjalny franczyzobiorca musi być wykwalifikowanym baristą?

Wszystkiego uczymy na szkoleniu franczyzowym. Franczyzobiorca nie musi być profesjonalnym baristą, najważniejsze, żeby miał zapał do pracy i chciał się uczyć. Franczyzobiorca może też zatrudniać baristów do pracy na Bike Café.

 

bike cafe franczyza

  • W jaki sposób należy działać, by osiągnąć sukces prowadząc Państwa franczyzę?

Na sukces Bike Café składa się kilka czynników, które są zależne od siebie. O ile na pogodę czy porę roku nie mamy wpływu, o tyle na pozostałe czynniki mamy ogromny wpływ. Bardzo istotna jest organizacja zaplecza tzw. Bike Café PIT STOP. Jeśli mamy wszystko poukładane w magazynie, opisane wg rodzaju to optymalizujemy czas na znalezienie odpowiedniego kubka, czy kawy. Bardzo ważna w biznesie Bike Café jest obsługa klienta. Jeśli barista jest odpowiednio przeszkolony (a takie szkolenie zapewniamy) oraz podchodzi do pracy z uśmiechem i pasją, to mamy bardzo duże szanse na zadowolenie klienta i sprawienie, że do nas wróci.

W biznesie kawowym najlepsi klienci to stali klienci, którzy kochają nasze produkty i z chęcią wracają po nie. Ostatnią ważną kwestią jest lokalizacja. Jako mobilna gastronomia możemy działać w parkach, na skwerach czy nawet na plaży. Nasze rowery są ekologiczne, nie emitują spalin, w dodatku używamy w 100% biodegradowalnych Ekokubków. Wspieramy franczyzobiorców w pozyskiwaniu najlepszych lokalizacji w mieście i powiększamy naszą sieć z roku na rok.

Biznes jaki Państwo proponujecie jest ciekawy, więc i pytań nasuwa się miliony. Bardzo dziękujemy za tą krótką rozmowę. Mamy nadzieję, że wkrótce ją powtórzymy i poruszymy kolejne aspekty Państwa franczyzy.

 

***

Polecamy także:

Wywiad: O trudnościach i początkach franczyzy Krowarzywa

Wywiad: O trudnościach i początkach franczyzy Krowarzywa

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook