Franczyzobiorcy Sizeera i 50 style bez pomocy. Wszystko przez PKD

10 lut 2021
źródło: propertynews, retailnet
foto: zdjęcie pobrane z 5ostyle.pl

Sytuacja niewłaściwego PKD była poruszana już niejednokrotnie. Niestety nadal funkcjonują przedstawiciele handlu, którzy pomimo wcześniejszego zamknięcia nie otrzymali żadnej rekompensaty od rządu. Do tej grupy należy Marketing Investment Group S.A (MIG), który jest operatorem marek franczyzowych takich jak: Sizeer i 50 style. 

O braku rządowego wsparcia dla franczyzobiorców prowadzących sklepy pod szyldami  Sizeer i 50 style poinformował ZPPHiU.  Franczyzobiorcy tych marek, to już kolejna grupa, która boryka się z problemami finansowymi i nie ma dostępu do tarczy antykryzysowej. Marketing Investment Group S.A.(MIG) prowadzi  sieci sklepów pod wyżej wymienionymi markami zarówno własnych, jak i franczyzowych. Franczyzobiorcy Sizeer czy 50 style prowadzą swoje podmioty gospodarcze pod kodem PKD 46.16.z jako działalność agencyjną. Sprzedaż zarówno w sklepach własnych, jak i partnerskich prowadzona jest na rzecz Grupy MIG. Franczyzobiorcy rozliczają się ze swoim franczyzodawcą w oparciu o faktury prowizyjne.

Tarcza ma wiele dziur

- W związku z tym, że wskazany kod nie został objęty rozwiązaniem tarczowym otrzymujemy od naszych partnerów biznesowych liczne sygnały, że w ramach prowadzonej przez nich działalności nie są uprawnieni do pomocy rządowej, a w praktyce na nich spoczywa ciężar ekonomiczny, rozliczenia kosztów pracowniczych i czynszu – zwraca uwagę Andrzej Osika, członek zarządu MIG, członek ZPPHiU (cyt. propertynews)

- Model franczyzowy, na którym oparta jest współpraca naszej firmy z zewnętrznymi podmiotami, inaczej partnerami biznesowymi, w naszej ocenie powinien zostać uwzględniony w programach rządowych w celu ochrony miejsc pracy, gdyż te podmioty, podobnie jak cała branża retail poniosła największe skutki ekonomiczne, wynikające z wprowadzonych restrykcji, w tym przede wszystkim w wyniku zamknięcia centrów handlowych, co wiązało się z koniecznością utrzymania miejsc pracy w czasie, w którym przychody tych podmiotów zostały całkowicie wstrzymane – dodaje Andrzej Osika (retailnet).

Tym przykładem ZPPHiU zwraca po raz kolejny uwagę, że lista PKD objętych pomocą rządową, jest krzywdząca i nadal posiada wiele dziur.

Wcześniej, odpisywaliśmy podobną sytuację, której doświadczyli franczyzobiorcy sieci  Quiosque. Poprzedni tekst znajdziesz TUTAJ>> https://franczyzainfo.pl/franczyzobiorcy-bez-pomocy-rzadu/

***

Przeczytaj także:

Sklepy w galeriach handlowych otwarte. Gastronomia i fitness czeka

Sklepy w galeriach handlowych otwarte. Gastronomia i fitness czeka

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook