Ile kosztuje franczyza abc na kołach?

09 mar 2021

Ile kosztuje franczyza abc na kołach? To pytanie zadaliśmy kolejnej znanej sieci. Przystąpienie do abc na kołach jest możliwe poprzez podpisanie umowy agencyjnej. Stąd prawidłową formą współpracy w przypadku tej marki jest agencja. 

Przeczytaj także: Ile kosztuje franczyza Koku Sushi?

Ile zatem kosztuje zostanie agentem sieci abc na kołach? Poniżej publikujemy odpowiedź tej sieci.

Jedyny koszt, jaki ponoszą agenci podejmujący współpracę z siecią abc na kołach to kaucja wysokości 3,5 tys., którą wypłacają na wypadek ewentualnych szkód w powierzonym im sprzęcie. W czasie trwania współpracy agenci nie uiszczają żadnych dodatkowych opłat. Nie jest wymagany od nich również żaden wkład własny.

Wymogami, które muszą spełnić i są one przestrzegane bardzo rygorystycznie, są niekaralność, ważne prawo jazdy oraz aktualną książeczkę sanepidowską, a także prowadzenie działalności gospodarczej lub gotowość jej założenia. Nie jest natomiast wymagane doświadczenie w handlu detalicznym. Znacznie ważniejsze są w przypadku sieci abc na kołach miękkie kompetencje, takie jak łatwość w nawiązywaniu i umiejętność podtrzymywania dobrych relacji z klientami oraz znajomość lokalnego środowiska.

Poza niskim progiem wejścia, to, co jest dużym plusem współpracy z nami, to stałe wynagrodzenie „na rękę”. Wynosi ono 4 tys. zł netto. Do tego dochodzą premie za obroty powyżej 30 tys. miesięcznie - od 1,5% do 4,5%. Oprócz podstawy i premii agent dostaje również dofinansowanie do kosztów paliwa. W razie awarii sieć zapewnia agentowi także szybki serwis lub auto zastępcze.

Podejmując współpracę z siecią abc na kołach agent otrzymuje wyposażony w pełni sklep „na kołach” wraz z pełnym zatowarowaniem. W trakcie trwania współpracy zawsze może liczyć na wsparcie centrali. Ma również możliwość wykupu ubezpieczenia zdrowotnego, a także odpowiednie szkolenia i aplikację mobilną, umożliwiającą agentom kontakt między sobą i wymianę doświadczeń.

Towar zamawia się i odbiera już skompletowany w najbliższej hurtowi Eurocash Cash&Carry. Każdy z przedsiębiorców pracuje przez 5 dni w tygodniu – niedziele i poniedziałki wszyscy mają wolne. Trasę oraz godziny pracy agent ustala wspólnie z centralą - ważne, by były stałe i dopasowane do potrzeb klientów. Po uzgodnieniu z centralą istnieje możliwość modyfikacji trasy czy wydłużenia czasu pracy do 6 dni w tygodniu.

Warto pamiętać, że abc na kołach jest siecią społecznie zaangażowaną i odpowiedzialną. Zadaniem agentów sieci jest nie tylko dostarczanie produktów, ale też polepszanie jakości życia lokalnych społeczności. W tych mobilnych sklepach często dokonują zakupów osoby starsze, schorowane czy niezmotoryzowane, dla których wyprawa do innej miejscowości w celu zrobienia zakupów jest sprawą trudną oraz czasochłonną. Misją sieci abc na kołach jest eliminacja tych niedogodności. To bardzo ważne, by osoby podejmujące współpracę z siecią również czuły, że robią coś co jest nie tylko opłacalne, ale też ważne i potrzebne społecznie.

***

Przeczytaj także:

Ile kosztuje franczyza Pizza Hut?

Ile kosztuje franczyza Pizza Hut?

Franczyza INFO zaprasza na cykl sond: "Ile kosztuje franczyza XYZ?".  Skąd pomysł na taki temat? Przede wszystkim dlatego, że statystyczny franczyzobiorca, który szuka pomysłu na biznes, głównie skupia się na kwestiach finansowych. Okazuje się, że cena to istotny, a nawet najważniejszy element wejścia we franczyzę dla przedsiębiorców. 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook