Noworoczny flesz tygodnia (26.12.2020- 03.01.2021)

03 sty 2021
źródło: materiały prasowe

Nie masz czasu na czytanie i szukanie wiadomości po całym Internecie? Robimy to za Ciebie! Oprócz standardowych codziennych treści, proponujemy biznes w pigułce. Tym razem noworoczny flesz tygodnia w niedzielnym wydaniu!

UWAGA! Poniższe treści nie powielają się z opublikowanymi artykułami w tym tygodniu - to całkowicie dodatkowa garść informacji.
1.  Zmarł Pierre Cardin - twórca stylu i prekursor franczyzy

Pierre Cardin, paryski projektant, który na zawsze zmienił światową modę zmarł w wieku 98 lat. Jego nazwisko nie jest kojarzone jednak tylko ze stylem, ale również z globalną marką, jaką udało mu się stworzyć. Salony z jego nazwiskiem można znależć w ponad 100 krajach.

2. UOKIK prowadzi 100 postępowań w sprawie zatorów płatniczych

Nowe postępowania dotyczą firm: Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska, Dhl Parcel Polska, Cognor, Budimex, Cedc International, Celsa „Huta Ostrowiec”, Brembo Poland, Wipasz, Viterra Polska, Solaris Bus & Coach, Sokołów, Strabag, Agri Plus, Cemex Polska, Ciech Soda Polska, Amrest, Superdrob, Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki, Zakłady Mięsne Skiba, Pekaes, Dsv Road, Abp Poland, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, Grupa Producentów Drobiu, Altrad-Mostostal, Wojas, Anwim, Polaqua. Łącznie prowadzonych jest 100 postępowań dotyczących zatorów płatniczych.

- Informacje z ostatniego kwartału 2020 roku wskazują, że problem faktur opóźnionych o ponad 60 dni dotyczy już prawie połowy przedsiębiorców sektora MŚP. Otrzymanie w terminie zapłaty za dostarczone towary lub usługi może być warunkiem przetrwania firmy i utrzymania miejsc pracy osób w niej zatrudnionych. Aktualnie prowadzimy 100 postępowań wobec spółek, które mogą zalegać z płatnościami. To dwukrotnie więcej postępowań, niż zakładał ustawodawca, przyjmując specjalne regulacje ograniczające zatory płatnicze. Nie są to łatwe postępowania. Pierwsze decyzje wobec przedsiębiorców tworzących zatory płatnicze zostaną wydane w styczniu – mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

3. Auchan rozwija format Easy Auchan

Sieć ostatnio uruchomiła 3 sklepy całodobowe pod szyldem Easy Auchan. znajdują się one w Warszawie.

4. Od 1 stycznia br. obowiązuje podatek handlowy

Podatek handlowy, inaczej zwany podatkiem od sprzedaży detalicznej będą musieli opłacać przedsiębiorcy, którzy osiągnęli w danym miesiącu ponad 17 mln złotych przychodu ze sprzedaży detalicznej.

5. Jerzy Lubaniec odchodzi ze stanowiska Prezesa Rady Nadzorczej w LPP

Jerzy Lubaniec zrezygnował ze swojego stanowiska 30 grudnia 2020 roku. Na ten moment sieć nie podaje przyczyn rezygnacji. Dodajmy, że Lubaniec był współtwórcą marki i to on wspólnie z Piechockim budował jej historię.

Więcej o sukcesie LPP można przeczytać w naszym wywiadzie: https://franczyzainfo.pl/wywiad-zaczynal-od-malej-hurtowni-dzisiaj-jest-czolowym-polskim-producentem-odziezy-marek-piechocki/
6. Carrefour testuje 

Carrefour rozpoczął w Warszawie testy oddawania butelek zwrotnych bez okazywania paragonów. Klienci, którzy przyniosą ze sobą butelki, otrzymają zwrot pełnej kaucji w postaci e-bonu, którym od razu będą mogli zapłacić za kolejne zakupy.

 

***

Polecamy także:

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

TOP 15 – najczęściej czytane artykuły 2020 roku

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook