Było otwieranie na placówkę pocztową, teraz jest na wypożyczalnie

08 lut 2022
źródło: wiadomoscihandlowe
foto: materiały prasowe

Portal wiadomoscihandlowe.pl dotarł do informacji, że niektóre sklepy Al.Capone otworzyły się w niedzielę niehandlową, jako wypożyczalnie sprzętu sportowego i rekreacyjnego. Wypożyczalnie w sklepie oferują klientom zestawy do pokera, tenisa stołowego czy badmintona. 

Usługa została wdrożona w kilkunastu sklepach i jest świadczona głównie w Tarnowie i okolicach. Wypożyczalnie są czynne przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 6 rano do północy.

Warto dodać, że ponad połowa sklepów Al.Capone działa na zasadzie franczyzy, czyli nie podlega "rygorom", związanym z prowadzeniem niedzielnego handlu. Aby móc legalnie otwierać sklep w niedzielę niehandlową, franczyzobiorca musi tego dnia sprzedawać "wyłącznie osobiście i we własnym imieniu oraz na własny rachunek". W pracy może mu pomagać najbliższa rodzina, o ile nie jest u niego zatrudniona. Co dla niejednego przedsiębiorcy mogłoby oznaczać pracę od rana do północy (18 godzin). Zapewne dlatego zastosowano w sklepie dodatkową usługę - wypożyczalni. Prowadzenie takiej działalności daje sklepom możliwość zatrudniania pracowników.

Przypomnijmy, że 1 lutego weszła w życie nowelizacja ustawy o zakazie handlu, na mocy której w niedziele niehandlowe będą mogły funkcjonować sklepy, które udokumentują, że ich przychód ze świadczonych usług pocztowych wyniesie nie mniej niż 40 proc. W przypadku sklepów prowadzonych przez franczyzobiorców, handel w niedziele będzie możliwy wtedy, kiedy za ladą będzie stał właściciel sklepu. W świetle nowelizacji, franczyzobiorca będzie mógł także skorzystać z pomocy członków najbliższej rodziny  - o ile nie są etatowymi pracownikami tego sklepu.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook