Gigant wprowadza nową sieć sklepów z alkoholem do Polski!

17 lis 2021
źródło: materiały prasowe

Seć Spar uruchomiła w Poznaniu nowy format sklepów z alkoholem o nazwie Tops! Punkt mieści się w poznańskim EUROSPAR, przy ul. Druskiennickiej. Format zawitał do Polski zza granicy i jest największą marką alkoholową w RPA. 

Tops! w Poznaniu ma wydzieloną, odrębną przestrzeń, kasy i specjalne oferty promocyjne. Koncept TOPS Liquor, działa w formule "sklep w sklepie".

- Tops! to największa marka alkoholowa w RPA. Rozwinęła się przy sklepach Spar. To efekt południowoafrykańskiego prawa, które zabrania sprzedaży alkoholu wewnątrz sklepu, stąd konieczne są odrębne placówki. Teraz rozwijamy ten sprawdzony koncept w Polsce i jesteśmy przekonani, że odniesie sukces - mówi Wayne Hodson, prezes zarządu sieci Spar w Polsce.

Portal wiadomoscihandlowe.pl wskazał natomiast, że Spar już od ponad roku pracował nad uruchomieniem sklepów Tops! w Polsce.

Poznański Tops! to niejedyny nowy format wprowadzony w ostatnim czasie przez Spara. Sieć od kilku miesięcy wdraża także koncept kawiarni w sklepach o nazwie Bean Tree Cafe. Znajdują się one w Czechanowie, Warszawie, Dąbrowie Górniczej oraz Poznaniu. Kawiarnie  działają w ramach sklepów mało i wielkoformatowych. Powierzchnia dopasowana jest do sklepowej przestrzeni. Koncept jest dostępny dla wszystkich partnerów detalicznych w Polsce. Kilka miesięcy temu, grupa rozpoczęła także rozwój formatu SPAR Express na stacjach paliw.

- Szansa na wzrost rynku jest ogromna, dlatego nieustannie pracujemy nad rozwojem sieci SPAR w Polsce. Skupiamy się na dwóch obszarach, a mianowicie na rozwoju organicznym opartym na współpracy z naszymi obecnymi partnerami oraz nowych możliwościach biznesowych. Tylko w tym roku zamierzamy uruchomić ok. 40 nowych sklepów. To realny cel. Nie wykluczam, że uda osiągnąć się więcej - mówił w rozmowie z Franczyza INFO, Tomasz Syller, CEO i członek Zarządu Wasz Sklep SPAR. 

SPAR działa na 4 kontynentach. The SPAR Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą SPAR w Republice Południowej Afryki. Obecnie The SPAR Group Ltd. działa również w 5 innych krajach afrykańskich, w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook