Natura rezygnuje z oferty franczyzy! Co Polacy myślą o franczyzie? - flesz tygodnia

03 gru 2021
źródło: materiały prasowe

Natura rezygnuje z otwierania sklepów franczyzowych! Grupa Muszkieterów sprawdza, co Polacy wiedzą o franczyzie. Żabka otrzymuje kolejną nagrodę! To jest najnowszy flesz tygodnia. Przeczytaj w skrócie.

1. Natura rezygnuje z rozwijania sieci franczyzowej!

Na portalu wiadomoscikosmetyczne.pl pojawiła się informacja, że Drogerie Natura nie będą rozwiać modelu agencyjnego (zwanego przez sieć projektem franczyzowym). Z uwagi na to, że sieć nie podała przyczyn takiej decyzji, portal Franczyza INFO wystosował mailowe zapytanie do przedstawicieli sieci. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

Jak wynika z informacji zgromadzonych przez wiadomoscikosmetyczne.pl, Natura rezygnuje z rozwijania "franczyzy" i nie będzie już otwierała sklepów w modelu agencyjnym.

Trwająca pandemia znacząco wpłynęła na handel, na nowo definiując sposób robienia zakupów. Dotyczy to również branży beauty. Coraz więcej konsumentów kupuje online i deklaruje, że pozostanie przy tej formie również po zakończeniu pandemii. Klienci mają jednak określone wymagania: oczekują wygody, szerokiej oferty produktów w przystępnych cenach, tej samej wysokiej jakości obsługi jak w sklepach stacjonarnych, a także ultraszybkich dostawpoinformował Arkadiusz Szczepaniak, wiceprezes zarządu ds. finansowych Drogerii Natura, w odpowiedzi dla portalu wiadomoscikosmetyczne.pl

Natura rezygnuje z oferty franczyzy! Co Polacy myślą o franczyzie? - flesz tygodnia

2. Grupa Muszkieterów pyta Polaków o franczyzę!

Grupa Muszkieterów sprawdziła, czy Polacy znają pojęcie franczyzy i czym się według nich charakteryzuje prowadzenie działalności gospodarczej w takiej formie. Badanie przeprowadzono w grupie wiekowej od 25 do 50 lat. Z ankiety wynika, że prawie 32 proc. ankietowanych ma bardzo dużą wiedzę na temat franczyzy, a 30 proc. zna jej definicję. Blisko 35 proc. Polaków objętych badaniem ocenia franczyzę pozytywnie, a co piąty z nich chciałby prowadzić własną firmę w modelu franczyzowym. Przez część respondentów franczyza postrzegana jest jako pomysł na dobry biznes, przy wsparciu większego, rozpoznawalnego podmiotu. Jedynie niecałe 11 proc. ankietowanych wskazało, że nigdy nie miało styczności z tym terminem.

Ponad połowa respondentów wskazywała na handel jako branżę, w której rozważaliby biznes w systemie franczyzowym, a sektor usługowy wybrałoby 48 proc. z nich. Tylko 4 proc. deklaruje, że byliby skłonni zainwestować we franczyzę powyżej 100 tys. złotych.

Natura rezygnuje z oferty franczyzy! Co Polacy myślą o franczyzie? - flesz tygodnia

3.  Żabka odebrała kolejną nagrodę!

Sieć Żabka otrzymała nagrodę w konkursie „Liderzy ESG”,  w kategorii „Innowacja”. Nagrodę przyznano za uruchomienie pierwszego, w 100% zasilanego "zieloną energią" sklepu Żabka. Informację o nagrodzie umieszczono na profilu społecznościowym Żabki.

Więcej na temat "eko" sklepu Żabki przeczytasz TUTAJ

foto: Linkedin

4. Sfinks wraca na dobre tory!

Sprzedaż w sieciach należących do Sfinks Polska w III kwartale 2021 r. była wyższa niż rok wcześniej (mimo mniejszej o 12% liczby restauracji).  W trzecim kwartale 2021 r. spółka zaczęła odbudowywać także sieć franczyzową. Odmrożone zostały wcześniej zatrzymane inwestycje franczyzowe. A Sfinks rozpoczął popularyzowanie modelu "combo", w którym franczyzobiorca w tym samym lokalu, może prowadzić dwie lub trzy restauracje różnych marek z portfolio Sfinksa.

Więcej o modelu "combo" przeczytasz TUTAJ

sfinks flesz tygodnia

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook