Sklepy Medyczne "Samo Zdrowie" – placówek jest coraz więcej!

25 paź 2021
artykuł sponsorowany

Pierwszy sklep medyczny "Samo Zdrowie" powstał w 2011 roku. A już w 2013 roku, firma rozpoczęła ekspansję franczyzową. Co to za biznes? Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać franczyzobiorcą tej sieci?

Na czym polega franczyza sklepu medycznego?

Celem sieci jest zaopatrywanie pacjentów w sprzęt ortopedyczny, rehabilitacyjny oraz środki pomocnicze codziennego użytku. Sam biznes polega na sprzedaży sprzętu medycznego refundowanego przez NFZ, jak i sprzedaży detalicznej sprzętów typu inhalator, ciśnieniomierz.

- Zauważyłam, że na rynku nie ma kompetentnej, fachowej obsługi i takiej jak ja chciałabym, żeby była prowadzona. Dlatego postanowiłam stworzyć ogólnopolską sieć sklepów medycznych na prostych, zdrowych zasadach dla pacjenta - mówi Edyta Braszkowska, właścicielka i założycielka marki "Samo Zdrowie"

- I na to kładziony jest nacisk we franczyzie Samo Zdrowie – na indywidualne nastawienie do klienta - dodaje. 

W ubiegłych miesiąca franczyza "Samo Zdrowie" urosła o kilka nowych placówek!

W ubiegłych miesiącach, do franczyzy Sklepy Medyczne „Samo Zdrowie” dołączyły 4 nowe placówki. Właścicielka prowadzi aktualnie kilkanaście rozmów z potencjalnymi franczyzobiorcami, dzięki czemu, najprawdopodobniej, sieć do końca roku powiększy się o co najmniej jedną placówkę.

- Planujemy otwierać 5-6 sklepów rocznie. Taka ilość jest optymalna, abyśmy mieli wystarczającą ilość czasu na wdrożenie każdego sklepu z osobna. Aktualnie jest ich 20 - wyjaśnia Edyta Braszkowska.

Wyniki sprzedażowe nowo powstałych placówek zaczynają powoli przerastać oczekiwania franczyzodawcy. To pokazuje, że zapotrzebowanie na sklepy medyczne z fachową obsługą jest coraz większe, a marka "Samo Zdrowie" zaczyna być z tym tożsama w oczach klientów.

Na ten moment sieć skupia swoje działania na pozyskaniu franczyzobiorców w województwach, w których sklepu „Samo Zdrowie” jeszcze nie ma. Mowa tutaj o województwach:  kujawsko-pomorskim, podlaskim, łódzkim, lubuskim, świętokrzyskim. Pomocny w tym celu był debiutancki udział w Targach Franczyza Expo w Warszawie, na których „Samo Zdrowie” miało swoje stoisko, a jeden z wieloletnich franczyzobiorców wziął udział w przeprowadzonej debacie. Po targach narodziło się wiele rozmów z kandydatami z wcześniej wspomnianych województw.

Minione miesiące 2021 przyniosły również jubileusz 10-lecia "Samo Zdrowie". Wszyscy franczyzobiorcy mieli okazję spotkać się na uroczystej kolacji, poprzedzonej dniem szkoleń prowadzonych przez przedstawicieli największych firm w Polsce, oferujących sprzęt medyczny. Co ciekawe, sieć organizuje takie szkolenie raz do roku.

Kto może zostać franczyzobiorcą Sklepu Medycznego "Samo Zdrowie"?

Do założenia tego biznesu potrzeba środków finansowych - koszt inwestycji to ok. 60 tysięcy. Franczyzodawca szuka partnerów, którzy są także gotowi do działania i skłonni do obdarzenia zaufaniem franczyzodawcy. W tej franczyzie ważne jest także bazowanie na własnym doświadczeniu i dzielenie się z innymi swoją wiedzą.

- W Samo Zdrowie wszyscy wymieniają się ze sobą zdobytą wiedzą, zarówno franczyzodawca z franczyzobiorcą, jak i franczyzobiorcy między sobą - podsumowuje Edyta Braszkowska. 

Więcej informacji na temat franczyzy sklepów medycznych "Samo Zdrowie" znajdziesz w katalogu franczyz TUTAJ lub pisząc mail na: franczyza@sklepmedycznysamozdrowie.pl

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook