Automaty vendingowe z farmaceutycznym asortymentem to pomysł na biznes pod marką Pharmashop24. Jak na tym zarabiać?

07 paź 2021
artykuły sponsorowany*

Pharmashop24 to włoska marka automatów vendingowych z artykułami drogeryjnymi, farmaceutycznymi, suplementami diety czy CBD. Na całym świecie działa już ponad 3 tys. maszyn tego producenta, m.in. we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, ale też w Emiratach Arabskich czy w RPA.

 Od 2018 roku marka obecna jest też w Polsce. Obecnie jej automaty stoją ponad 20 lokalizacjach. Pharmashop24 Polska, czyli firma zajmująca się ich dystrybucją w naszym kraju, liczy, że wkrótce ta liczba wyraźnie wzrośnie.

Maszyny, które sprzedajemy są w pełni przygotowane do pracy. Zapewniają odpowiednią temperaturę przechowywania produktów, posiadają zdalny monitoring, są zbrojone i całkowicie przystosowane do wieloletniego funkcjonowania w różnych warunkach atmosferycznych. Pomieszczą ponad 110 produktów, podczas gdy standardowy automat 50-60mówi Marcin Janik z Pharmashop24 Polska. – To możliwe dzięki temu, że są w pełni modyfikowalne, czyli można w nich regulować wysokość półek, szerokość miejsca na produkty, a przestrzeń w automacie wykorzystana jest w maksymalnym stopniu. Dzięki temu ich obsługa jest wygodniejsza, wymagają np. rzadszych wizyt w celu uzupełnienia asortymentu - dodaje. 

Lokalizacje, w których automat ma szansę się sprawdzić, to ulice z dużym ruchem pieszych, osiedla-sypialnie dużych miast, ale też mniejsze miejscowości, liczące już od 8-10 tys. mieszkańców.

– W mniejszych miejscowościach dużą rolę odgrywa kwestia dyskrecji zakupów. Nie każdy ma ochotę kupować np. prezerwatywy czy test ciążowy w aptece, gdzie obsługuje go znajoma czy sąsiadka – wyjaśnia Marcin Janik. – A w naszych automatach tzw. wstydliwe produkty to ok. 30 proc. całego asortymentu - wyjaśnia. 

Automaty vendingowe z farmaceutycznym asortymentem to pomysł na biznes pod marką Pharmashop24. Jak na tym zarabiać?

Dystrybutorzy poszukiwani

Cena gotowego do pracy automatu to ok. 44 tys. zł netto.

– Maszyny można kupić bezpośrednio od centrali i obrandować je własnym logo. Tak robią np. apteki. Ale poszukujemy też partnerów, którzy zostaną naszymi dystrybutorami na poszczególne województwa, dostając na takim terenie wyłączność - – tłumaczy Marcin Janik z Pharmashop24 Polska. 

Podpisując umowę na wyłączność, partner zobowiązuje się do zakupu określonej liczby maszyn, na które dostaje rabat. Dalej dystrybutorzy mogą rozwijać swoją działalność w dwojaki sposób: albo sami rozstawiają automaty i zarabiają na marży od sprzedanych w nich produktów (według franczyzodawcy marże wynoszą od 6 do 30 zł na produkcie), albo sprzedają maszyny z zyskiem.

Partner bierze na siebie część obowiązków centrali. Szuka klientów, którzy są zainteresowani zakupem maszyn, negocjuje z nimi, musi mieć wiedzę o montażu i serwisie automatów. W związku z tym przechodzi odpowiednie szkolenie i otrzymuje pakiet materiałów - tłumaczy Marcin Janik. 

Pharmashop24 może zatowarowywać automaty w cały potrzebny asortyment, ale ich właściciele mogą też znaleźć dostawców na własną rękę. Na razie w automatach nie można kupić leków, bo zabrania tego polskie prawo. Ale prawdopodobnie wkrótce się to zmieni. We Włoszech już jest wprowadzana na rynek nowoczesna maszyna vendingowa, w której można kupować leki, dostępne bez recepty. W  tym roku taki automat trafił też do Polski

modele automatów możesz zobaczyć TUTAJ

Duży wyświetlacz pozwoli na zapoznanie się z ulotką leku. Bez tego klient nie będzie mógł go kupić. Maszyna w przyszłości będzie umożliwiać  video-konferencję z farmaceutą, będzie również opcja sprawdzenia dowodu osobistego klienta w razie potrzeby - podsumowuje Marcin Janik. 

Vendo24 Sp z o.o.

ul. Szeroka 12, 88-430 Janowiec Wlkp.

sprzedaz@pharmashop24.com.pl

www.pharmashop24.com.pl

+48 601 870 164

+48 531 668 990

*tekst dostarczony przez Pharmashop24

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook