Chcesz sprzedawać więcej? Zadbaj o otoczenie swojej lodziarni!

20 lut 2022
artykuł sponsorowany

Dzisiaj atrakcyjne menu w branży lodowej to tylko połowa sukcesu. Druga przypada samej lodziarni, której wygląd i otoczenie muszą przyciągać oko. Czasy smutnych budek już dawno za nami – współczesne lokale to designerskie punkty z dużym okienkiem sprzedażowym, estetycznym menu i strefami relaksu dla klientów.

Konkurencja na rynku lodowym jest spora, dlatego często o tym, którą lodziarnię wybiorą klienci, decydują detale.

– Z naszym doświadczeń wynika, że ważną rolę w procesie decyzyjnym odgrywają względy estetyczne. Lodziarnia, która wzbudza zaufanie, posiada na przykład sporej wielkości okienko sprzedażowe. Klient może zajrzeć do środka, ocenić wystrój i zobaczyć, jak nakładane i podawane są jego lody – mówi Sylwia Ramotowska z LodyBonano, firmy działającej na rynku od 19 lat. – Takie działanie pokazuje, że właściciel jest pewien jakości swoich produktów, dba o zapewnienie nienagannej czystości i dobrej obsługi. Ponadto w przypadku sieci, klienci poszukują elementów wspólnych i powtarzalności w wystroju.

Lodziarnie “lubią” też jasne kolory. Przywołują one pozytywne skojarzenia. Dodatkowo istotna jest wizualizacja samego menu.

Jeśli punkt oferuje coś więcej niż lody w formie świderków, na przykład konkretne desery, dobrze widziane jest przedstawienie ich wizualizacji na menu. Duża, czytelna, przejrzysta tablica ze zdjęciami czy grafikami pozwala klientom łatwiej wybrać daną pozycję. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, które chcą wiedzieć, jaką porcję lodów i w jakiej formie otrzymają tłumaczy przedstawicielka LodyBonano.

Chwila odpoczynku…

Chociaż lody kojarzą się z produktem, który kupujemy przy okazji spaceru, to część gości lodziarni z przyjemnością zjada je na miejscu, jeśli tylko ma ku temu okazję. Dlatego ogródek ze stolikami i krzesłami to kolejny element, który może stanowić ważną przewagę konkurencyjną.

– Jeśli tylko właściciel dysponuje odpowiednią przestrzenią, nawet na jeden stolik, powinien ją wykorzystać. Nie bez przyczyny w naszym nowym koncepcie współpracy, to znaczy mobilnej lodziarni, znalazł się w pełni wyposażony ogródek dla klientów – przekonuje Sylwia Ramotowska. – Istotne jest jednak, aby wspomniane wyposażenie oraz samo otoczenie były utrzymane w czystości. Stoliki przecierane po każdym gościu, brak papierków czy drobnych śmieci na ziemi, regularnie opróżniany kosz na śmieci czy ustawienie zielonych roślin, na przykład w dużych doniczkach. Te szczegóły robią różnicę i wpływają na pozytywną opinię o lokalu.

Kultura obsługi klienta

Obsługa klienta w lodziarni to trzeci element, na który każdy właściciel powinien zwrócić uwagę.

To wydaje się oczywistością, że dobry sprzedawca powinien wykazywać się wysoką kulturą osobistą i pozytywnym nastawieniem do klientów. Jednak warto postawić na ten aspekt wyjątkowo duży nacisk. Rekrutując osoby do swojego zespołu, oceńmy, czy będą w stanie zapewnić odpowiedni poziom obsługi. Schludny ubiór, miły uśmiech, zaangażowanie, szybkość działania – do lodziarni, której pracownicy lubią to, co robią i do każdego gościa podchodzą indywidualnie, chętniej się wracaradzi przedstawicielka LodyBonano.

Jak podkreśla Sylwia Ramotowska, wszystkie te składowe wpływają na popularność lodziarni i są w stanie realnie zwiększyć liczbę klientów.

Unowocześnienie wyglądu lokalu nie musi się wiązać z dużymi inwestycjami. Czasem wystarczy zadbać o kilka detali. Goście z pewnością to zauważą i docenią. Szczególnie, jeśli mają do czynienia z lokalami, które funkcjonują na rynku od wielu lat. Ulubiona lodziarnia, która idzie z duchem czasu, zachęca przecież do jeszcze częstszych odwiedzin. A to już w prosty sposób przekłada się na obrotypodsumowuje.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook