Ile kosztuje franczyza Carrefour?

29 cze 2021
źródło: informacje prasowe

Ile kosztuje franczyza Carrefour? To pytanie zadaliśmy kolejnej znanej sieci. Sprawdźmy jakie koszty potrzebne są do otwarcia placówki franczyzowej pod tym szyldem!

Carrefour to sieć handlowa, która oferuje biznes w różnych formatach. W ramach oferty franczyzowej, sieć proponuje koncepty: Carrefour Express Convenience, Carrefour Express Convenience na stacjach paliw, Carrefour Express Minimarket, czy Globi.

Ile kosztuje franczyza Carrefour? Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące inwestycji, które otrzymaliśmy od biura prasowego tej sieci:

  • Carrefour Express Convenience (powierzchnia 20-150 m2) – w przypadku tego formatu opłata franczyzowa wynosi od 1,5% obrotu netto sklepu. W ramach współpracy Carrefour inwestuje w logo, dekorację, system, sprzęt IT, regały i chłodnie w sklepie partnera. Może on również liczyć na kwartalne bonusy kupieckie. Wkład finansowy zawsze negocjowany jest indywidualnie i zależy od wielu czynników. Średnio, przy tym formacie sklepu franczyzobiorca powinien dysponować kapitałem ok. 70 tys. złotych.
  • Carrefour Express Minimarket (powierzchnia 150-300 m2) – tu opłata franczyzowa wynosi od 0,8% obrotu netto sklepu. Carrefour inwestuje w logo, dekorację, system, sprzęt IT i regały w sklepie partnera. Może on również liczyć na kwartalne bonusy kupieckie. Wkład finansowy zawsze negocjowany jest indywidualnie i zależy od wielu czynników. Średnio, przy tym formacie sklepu franczyzobiorca powinien dysponować kapitałem ok. 120 tys. złotych.
  • Globi (powierzchnia 20-150 m2) – partner ponosi stałą miesięczną opłatę franczyzową w wysokości 300 złotych. To oferta głównie dla już istniejących sklepów, dlatego inwestycje Carrefour dotyczą głównie brandingu: logo i dekoracja. Partner może liczyć na kwartalne bonusy kupieckie. Wkład finansowy zawsze negocjowany jest indywidualnie i zależy od wielu czynników. Średnio, przy tym formacie sklepu franczyzobiorca powinien dysponować kapitałem ok. 20 tys. złotych.
  • Carrefour Express stacja paliw (powierzchnia 20-150 m2) – partner ponosi stałą miesięczną opłatę franczyzową w wysokości 300 złotych. W ramach współpracy Carrefour inwestuje w logo i regały w sklepie. Partner może też liczyć na comiesięczne rabaty. Wkład finansowy zawsze negocjowany jest indywidualnie i zależy od wielu czynników. Średnio, przy tym formacie sklepu franczyzobiorca powinien dysponować kapitałem ok. 10 tys. złotych.

***

Cykl "Ile kosztuje franczyza..." to odpowiedź na liczne zapytania czytelników. Pytamy znane sieci o koszt wejścia w ich biznes. Inwestycja to nie jedyny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji. Wielu ekspertów podkreśla, że koszty nie powinny być weryfikowane z perspektywy - "tanie oznacza dobre" i na odwrót. Niemniej dla wielu osób, zastanawiających się nad franczyzą, koszty są elementem ważnym. To one często weryfikują ostateczną decyzję. Zainteresowani franczyzą szukają informacji na temat kwot, jakie będą musieli przeznaczyć na zakup licencji i pokrycie dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem biznesu.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook