"Biznesmama", czyli jak zarabiać z dzieckiem u boku!

18 maj 2021
źródło: materiały prasowe

Urlop macierzyński kończy się, a Ty zastanawiasz się nad powrotem do życia zawodowego? Z jednej strony czeka na Ciebie posada w pracy, którą dotychczas wykonywałaś. Z drugiej, nie chcesz oddawać się całkowicie pracy w korporacji. A z własnym dzieckiem chcesz spędzać jak najwięcej czasu. W dodatku, nie wyobrażasz sobie, że miałabyś oddać swojego maluszka komuś obcemu. Czy istnieje zatem biznes, który pozwoli Ci łączyć pracę z wychowaniem dziecka? 

Co może robić "biznesmama" z dzieckiem na kolanach? Wszystko zależy od Ciebie. Możesz wejść we współpracę partnerską, franczyzę lub otworzyć coś swojego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Co ro jest franczyza? Prawa i obowiązki franczyzobiorcy
  • Sprzedaż ubranek dla dzieci, akcesoriów lub dodatków

Nie musisz otwierać do tego sklepu stacjonarnego. Możesz zacząć sprzedawać za pomocą Facebooka lub Instagrama. Wystarczy, że znajdziesz niszę. Możesz szydełkować, pleść makramę lub sprzedawać popularne w ostatnim czasie kosze Mojżesza. Możesz także sprzedawać "perełki" wyhaczone z Internetu. Jeśli masz jednak potrzebę otwarcia czegoś stacjonarnie, to dołącz do sieci franczyzowych takich jak: 5.10.15, Toy Planet, Coccodrillo, Żabol, Wyspa Szkrabów czy Kreatywne Maluchy.

  • Fotografia dziecięca, freelansing, wirtualna asystentka

To kolejne propozycje biznesów dla młodych mam. Jeśli robiąc zdjęcia swojemu maluszkowi poczujesz, że naprawdę dobrze Ci to wychodzi, to warto zapisać się na kurs doszkalający. Fotografie Twojego dziecka będą nie tylko pamiątką, ale i świetną reklamą dla Twojej działalności. Wiele mam właśnie podczas urlopu macierzyńskiego, odkrywa w sobie talenty, które z czasem stają się pomysłem na biznes. Niektóre mamy piszą artykuły, felietony, a nawet książki. Często nawiązują współpracę z firmami, które odkupują od nich wybrane teksty.

  • Własna szkoła

To propozycja dla mam, które marzą o założeniu czegoś swojego. Na franczyzowym rynku, branża edukacyjna kwitnie. Jest mnóstwo firm, z którymi można rozpocząć współpracę. Wszystko tak naprawdę zależy od dziedziny, którą chciałabyś się zająć. We franczyzie można prowadzić szkoły języka angielskiego (Helen Doron, Junior English School, Early Stage, LEONARDO SCHOOL, Bricks 4 Kidz czy Musical Babies), robotyki i programowania, matematyki czy sensoryki i psychologii (Giganci Programowania, EDUKIDO, Bystrzak, AMAKids, AleMatma, MathRiders , Nutty Scientists czy Kraina Odkrywcy). We franczyzie możesz prowadzić także mini cluby zabaw czy szkółki sportowe ( Mini Club, Socatots Polska, KIDS STUDIO, PLCFDS Polska).  Do wyboru, do koloru!

artykuł ma charakter informacyjny i NIE PROMUJE wyżej wymienionych marek

 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook