Ile kosztuje franczyza banku Santander?

05 maj 2021

Ile kosztuje franczyza banku Santander? To pytanie zadaliśmy kolejnej znanej sieci. Sprawdźmy jakie koszty potrzebne są do otwarcia placówki partnerskiej pod tym szyldem!

przeczytaj także: 10 pytań do przyszłego franczyzodawcy!

Ile kosztuje franczyza banku Santander? Poniżej przedstawiamy odpowiedź tej firmy:

Koszt otwarcia placówki partnerskiej w dużej mierze zależy od lokalizacji, wielkości lokalu czy nakładów na konieczne remonty. Dużą wagę przykładamy do systemów bezpieczeństwa. Wyposażenie placówki w SDTV, SSWiN oraz ITM to koszt ok 14 tys. zł. Do tego dochodzi koszt zakupu mebli, zgodnych ze standardem banku. Mówimy to o kwocie ok 20 tys. zł. Te koszty ponosi Partner.

Partner od Banku otrzymuje oznakowanie placówki oraz elementy merchandisingowe. Całość to ok. 12 tys. zł. Użyczamy również sprzęt IT czyli komputery, drukarki i systemy informatyczne o wartości ok. 20 tys. zł. Dostarczamy placówce materiały reklamowe (ulotki, plakaty, wyklejki szyb).

Nasz Bank nie pobiera opłaty wstępnej za przystąpienie do systemu. Do stałych kosztów Partnera, należą opłaty miesięczne związane transportem gotówki (600 zł) i serwisem sprzętu IT (300 zł). Po stronie Partnera są również koszty związane z bieżącym działaniem placówki (opłaty za lokal, zatrudnienie i wynagrodzenie pracowników).

Partner w ramach działania w systemie partnerskim otrzymuje wynagrodzenie. Składa się z trzech części:

  • prowizji od sprzedanych produktów i usług
  • dochodu z bazy klientów
  • bonusów finansowych związanych z wielkością i jakością sprzedaży.

Wysokość wynagrodzenia Partnera zależy od jego zaangażowania w biznes. Najlepsi zarabiają kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

***

Cykl "Ile kosztuje franczyza..." to odpowiedź na liczne zapytania czytelników. Pytamy znane sieci o koszt wejścia w ich biznes. Inwestycja to nie jedyny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji. Wielu ekspertów podkreśla, że koszty nie powinny być weryfikowane z perspektywy - "tanie oznacza dobre" i na odwrót. Niemniej dla wielu osób, zastanawiających się nad franczyzą, koszty są elementem ważnym. To one często weryfikują ostateczną decyzję. Zainteresowani franczyzą szukają informacji na temat kwot jakie będą musieli przeznaczyć na zakup licencji i pokrycie dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem biznesu.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook